TRY - Türk Lirası
EUR
15,2872
USD
13,4850
GBP
17,9378
CNY
2,1189
4.6 C
Ankara
5.9 C
İstanbul
10.7 C
İzmir
1 Aralık 2021, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerTunceli'de teröristlerin sığınakları imha edildi

  Tunceli’de teröristlerin sığınakları imha edildi

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Tunceli’de teröristlerin sığınakları Eren-6 Kış operasyonunda imha edildi

  Tunceli kırsalında devam eden Eren-6 Kış operasyonunda terör örgütünün kullandığı 9 sığınak ile içlerinde bulunan mühimmat ve yaşam malzemeleri imha edildi.

  Sığınaklarda yapılan aramalarda mühimmat ve yaşam malzemeleri ele geçirildi
  Sığınaklarda yapılan aramalarda mühimmat ve yaşam malzemeleri ele geçirildi

  Tunceli’de güvenlik güçlerince teröristleri etkisiz hale getirmek, kış üslenmesi hazırlıklarını ortadan kaldırmak, bölgede hareket kabiliyetlerini kısıtlayarak yaşam koşullarını zorlaştırmak ve teröristlerin bölgeler arası geçişlerini engellemek amacıyla 19 Kasım günü başlatılan ‘Eren Kış-6 (Mercan Dağları) Şehit Jandarma Uzman Çavuş Burak Tortumlu Operasyonu, bin 60 personel ile olumsuz hava koşullarına rağmen aralıksız sürüyor. Nazımiye ilçesi kırsalında insansız hava araçları ile iz bulma köpeklerinin de kullanıldığı operasyonda, teröristlerin barınma, üslenme ve depo olarak kullanıldığı 9 sığınak tespit edildi. Sığınaklarda yapılan aramalarda mühimmat ve yaşam malzemeleri ele geçirildi. Sığınak kullanılmaz hale getirilirken, mühimmat ve yaşam malzemeleri ise imha edildi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler