TRY - Türk Lirası
EUR
15,5025
USD
13,7027
GBP
18,1321
CNY
2,1490
7.3 C
Ankara
12.5 C
İstanbul
14.7 C
İzmir
5 Aralık 2021, Pazar
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanTunceli'de Eren Kış-6 Operasyonu başladı

  Tunceli’de Eren Kış-6 Operasyonu başladı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  İçişleri Bakanlığı Tunceli’de Eren Kış-6 Operasyonu’nun başlatıldığını duyurdu

  İçişleri Bakanlığı, Tunceli’de 1060 personelin katılımı ile ‘Eren Kış-6 (Mercan Dağları) Şehit Jandarma Uzman Çavuş Burak Tortumlu Operasyonu’nun başlatıldığını duyurdu.

  Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, terör örgütü PKK’yı ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla Tunceli’de ‘Eren Kış-6 (Mercan Dağları) Şehit Jandarma Uzman Çavuş Burak Tortumlu Operasyonu’ başlatıldı. Operasyonda Tunceli İl Jandarma Komutanlığı’nca jandarma komando, jandarma özel harekat, polis özel harekat ve güvenlik korucu timlerinden oluşan 1060 kişilik personel görev alıyor. Operasyonda görevli personel arasında kadın astsubaylar da bulunuyor. Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen ‘Eren’ kış operasyonlarının, halkın desteği ile inançlı ve kararlı olarak başarılı sürdürüldüğü belirtildi.

  Operasyonda görevli personel arasında kadın astsubaylar da bulunuyor
  Operasyonda görevli personel arasında kadın astsubaylar da bulunuyor

  BAKAN SOYLU: OPERASYONDA 6 KADIN ASTSUBAY GÖREV ALMAK

  Öte yandan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Başkanlığı’nda katıldığı ‘Mülki İdare Amirlerine Yönelik Afet Yönetimi ve Eğitimi Kapanış Programı’nda, operasyona ilişkin şunları kaydetti:

  “Milletimizin emin bir şekilde hayatını devam ettirmesini sağlamak için gece gündüz mücadele eden dağlarda, kırsalda terörist peşinde koşan kıymetli güvenlik güçlerimiz, jandarmamız bu sabah itibariyle Eren-6 Operasyonu’na 1060 personelle başlamıştır. Bu operasyonda 6 kadın astsubayımız da görev almaktadır.”

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler