TRY - Türk Lirası
EUR
19,285
USD
18,635
GBP
22,300
CNY
2,608
30 Kasım 2022, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerTTB'den Fincancı için basın açıklaması

TTB’den Fincancı için basın açıklaması

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Türk Tabipleri Birliği, (TTB) gözaltına alınan TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı için basın açıklaması yaptı.

TTB Merkez Konseyi, gözaltına alınan TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı ile ilgili toplandı. TTB Genel Sekreteri Vedat Bulut, gazetecilere açıklama yaparak, Fincancı hakkındaki soruşturmanın hukuki zemini olmadığını öne sürdü.

Fincancı’nın ifadelerinde herhangi bir suç unsuru olmadığını savunan Bulut, “21 Ekim 2022 tarihinde TTB Hukuk Bürosu tarafından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ile görüşme yapılmış, savcılığa medyadan soruşturma başlatıldığının öğrenildiği belirtilerek talep halinde Dr. Şebnem Korur Fincancı’nın uygun bir zamanda ifade için gelebileceği bildirilmiştir.

TTB’den Fincancı için basın açıklaması

Bunun üzerine savcılık tarafından ifade için uygun bir vakitte davet edileceği bildirilmiş olmasına rağmen başsavcılık, Dr. Şebnem Korur Fincancı’nın gözaltına alınması sürecini başlatmıştır ve dahası bu süreci bir karalama kampanyasına dönüştürmüştür” ifadelerini kullandı.

Fincancı’nın evinden çıkan mermilere ilişkin konuşan Bulut, “Hocamızın ailesinde birçok asker var. 2008 yılında babasını kaybettikten sonra babasına ait ruhsatlı bir silah zaten karakola tutanakla birlikte teslim edilmiştir. Evde böyle bir silah yok.

Türk Tabipleri Birliği, (TTB) gözaltına alınan TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı için basın açıklaması yaptı.

Hatta görüntülerde de gözükmüyor. Dededen, atadan kalma koleksiyon değerindeki birkaç mermi kaldı ki bir adli tıpçının evinde böyle bir şeyi de kriminalize ederek sunmak son derece yanlış. Hocamızın ailesinde böyle koleksiyon malzemeleri var; ancak hiçbiri kullanılabilir özellikte değil” açıklamasında bulundu.

Fincancı’nın siyasi linç ve uygunsuz hukuk müdahalelerine maruz kaldığını belirten Bulut, “Dr. Şebnem Korur Fincancı’nın, ifadesinin alınıp serbest bırakılmasını talep ediyoruz” dedi. 

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler