TRY - Türk Lirası
EUR
19,329
USD
18,637
GBP
22,411
CNY
2,598
29 Kasım 2022, Salı
Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatHalit Kıvanç, 'Altın Ayaklar' sergi alanında anıldı

Halit Kıvanç, ‘Altın Ayaklar’ sergi alanında anıldı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Duayen Gazeteci, sunucu ve spor spikeri Halit Kıvanç (97), ölümünün ardından Eskişehir’de Türk futbolunun unutulmaz isimlerinin, ayak ve el izleriyle ölümsüzleştirildiği ‘Altın Ayaklar’ sergi alanında anıldı.

Tepebaşı Belediye Başkanlığı, dün yaşamını yitiren spor spikeri, sunucu ve gazeteci Halit Kıvanç için kabartma portresinin yer aldığı ‘Altın Ayaklar’ sergi alanında anma programı düzenledi. Programa Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ile vatandaşlar katıldı.

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Eskişehirspor’u çok seven örnek bir insan olduğunu belirterek, “Dün Halit Kıvanç Ağabey’i kaybettik. 2012 yılında Altın Ayaklar projemize başladığımızda Türk futboluna emek vermiş isimler ile birlikte efsane Eskişehirsporlu futbolcularımıza yer vermeye karar verdik.

Halit Kıvanç Ağabeyi de evinde ziyaret etmiştik ve projemizi duyunca çok heyecanlanmıştı. Dünyada zaten 2 tane vardı bu proje ve Halit Ağabey’i mikrofonu ile burada ölümsüzleştirdik. Halit Kıvanç Ağabey artık Eskişehir’de de yaşayacak. Ailesine sabırlar diliyorum, ışıklar içinde uyusun” dedi.

Konuşmaların ardından katılımcılar, alanda sergilenen fotoğraflarına ve Kıvanç’ın yerdeki portresinin üzerine karanfiller bıraktı.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler