TRY - Türk Lirası
EUR
17,5319
USD
17,2312
GBP
20,5157
CNY
2,5688
27.5 C
Ankara
25.5 C
İstanbul
30 C
İzmir
6 Temmuz 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerTrabzon'da Ciğer Festivali

  Trabzon’da Ciğer Festivali

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Trabzon’un Of Belediyesi ile Diyarbakır’ın Sur Belediyesi’nin iş birliğiyle ‘Çay da Bizim Ciğer de Bizim, Biz Biriz, Beraberiz’ sloganıyla Of ilçesinde ciğer festivali düzenlendi. 

  Of ilçesinde sahil parkı alanında Of Belediyesi ile Diyarbakır Sur Belediyesi işbirliği ile ciğer festivali düzenlendi. ‘Çay da Bizim, Ciğer de Bizim, Biz Biriz, Beraberiz’ sloganıyla düzenlenen festivalde halay ve horon gösterisi yapıldı, şarkılar söylendi, ızgarada pişirilen 9 bin kişilik ciğer şiş alandaki misafirlere sunuldu. Ocak ayında Diyarbakır Dağkapı Meydanı’nda, Trabzon’un Of İlçe Belediyesi iş birliğiyle ‘Hamsi şöleni’ düzenlemiş ve 2 ton hamsi katılımcılara ikram edilmişti.

  Trabzonda ciger festivali 1 - yerel haberler - haberton
  Trabzon’da Ciğer Festivali

  ‘KARDEŞLİĞİMİZ DAİMİ OLACAKTIR’

  Etkinliğe katılan Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, “Bugün çok anlamlı bir organizasyona Of ilçemiz ev sahipliği yapıyor. Teması harika. Çayda bizim, ciğerde bizim, horonda bizim, halayda bizim.’ Gerçekten böyle kısa bir cümleyle ancak bu kadar güzel ifade edilebilirdi. Birliğimize, kardeşliğimize, dayanışmamıza ayrı bir anlam katacak olan böyle bir organizasyonun burada yapılması gerçekten çok anlamlı oldu.

  Karadeniz’imizin incisi mert ve yiğit insanların diyarı Of ilçemizle, medeniyetimizin en önemli merkezlerinden birisi olan Diyarbakır’ımızın Sur ilçesinin bu kardeşliğine uzanan yol, bu gönül köprüsüne ulaşan organizasyon çok anlamlı. Bu organizasyonla tüm Türkiye’ye tüm Dünya’ya haykırıyoruz. Biz bir oldukça, biz diri oldukça hep birlikte Türkiye oldukça kardeşliğimiz daimi olacaktır” diye konuştu. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler