TRY - Türk Lirası
EUR
17,4798
USD
16,7614
GBP
20,2897
CNY
2,5013
18 C
Ankara
24.7 C
İstanbul
27.4 C
İzmir
2 Temmuz 2022, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamDiyarbakır'da sıcaklık 37 dereyi gördü

  Diyarbakır’da sıcaklık 37 dereyi gördü

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Diyarbakır’da sıcaklık 37 dereceyi görürken, çocuklar girilmesi tehlikeli ve yasak süs havuzlarında serinlemeye çalıştı.

  Sıcak havadan bunalanlar serinlemek için gölgelik alanlar ile parklara gitti. Aileleriyle parklara gelen çocuklar, süs havuzlarında serinlerken, yetişkinler de gölgeliklerde oturdu. Kentin sembolleri arasında yer alan Sur ilçesindeki Anzele Parkı’nda, çocuklar tehlikeli ve yasak olan süs havuzuna girdi. Sıcak havanın etkisini artırarak devam edeceği beklenen kentte, uzmanlar özellikle saat 10.00 ile 15.00 arasında dışarı çıkılmaması gerektiği konusunda sık sık uyarılarda bulunuyor.

  Diyarbakirda sicaklik 37 dereyi gordu 1 - yaşam - haberton
  Diyarbakır’da sıcaklık 37 dereyi gördü

  ‘DİYARBAKIR YAZIN ÇOK SICAK OLUYOR’

  Süs havuzuna giren 14 yaşındaki Burak Üçgül,  başka bir semtten buraya geldiğini söyledi. Üçgül, “Anzele’de yüzmeyi seviyorum. Malum Diyarbakır yazın çok sıcak oluyor. Biz de buraya yüzmeye geliyoruz. Ailemizin de bizimle gelmesini istiyoruz. Ama burada oturacak yer olmadığı için ailemiz gelmiyor.  Tek başımıza geliyoruz” dedi.

  10 yaşındaki Efe Dalar ise, Diyarbakır sıcaklarında yüzmeyi çok sevdiğini belirterek, “Yakıcı cehennem sıcağında yüzmeyi tercih ediyoruz. Serinlemek için Anzele Parkı’na geldik. Gördüğünüz gibi havuz büyük. Herkes derin havuzlarda yüzemediği için çok kişi burayı tercih ediyor” diye konuştu. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler