TRY - Türk Lirası
EUR
16,7983
USD
15,9038
GBP
19,8615
CNY
2,3762
12.3 C
Ankara
14.5 C
İstanbul
18.7 C
İzmir
21 Mayıs 2022, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitika'TOGG tabelası' sorusuna başkandan iftar sitemi

  ‘TOGG tabelası’ sorusuna başkandan iftar sitemi

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Gemlik Belediye Meclisi toplantısında, AK Parti İlçe Başkanı Şamil Yiğit’in ‘İlçenin girişlerinde neden TOGG tabelası olmadığı’ yönündeki sorusuna Başkan Mehmet Uğur Sertaslan, “Bakan gelmiş, TOBB Başkanı gelmiş, milletvekili orada, ama belediye başkanına davet yok. Beni sahiplenmeyeni ben sahiplenmem” diyerek cevap verdi.

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Bursa Valisi Yakup Canbolat, AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, AK Parti Bursa milletvekilleri Refik Özen, Zafer Işık, Osman Mesten ve Emine Yavuz Gözgeç ile AK Parti Gemlik İlçe Başkanlığı yöneticileri ve Gemlik’teki bazı odaların yöneticileri, pazartesi günü TOGG’un ilçede yapımı devam eden tesisinde buluştu. TOGG’un otomobilinin test sürüşünün yapıldığı program sonrası iftar düzenlendi. Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan ise programa davet edilmedi.

  ‘ŞEHRİN BELEDİYE BAŞKANINA DAVET YOK’

  Togg tabelasi sorusuna baskandan iftar sitemi 1 - politika - haberton
  ‘TOGG tabelası’ sorusuna başkandan iftar sitemi

  Başkan Sertaslan, dün yapılan Gemlik Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı’nda programa çağırılmadığı için sitem etti. Toplantıda AK Parti Gemlik İlçe Başkanı Şamil Yiğit’in ‘ilçenin girişlerinde neden TOGG tabelası olmadığı’ sorusuna cevap veren Sertaslan, “TOGG’un arabasını getirmemiz lazım buraya. TOGG’un iftarına gidip de Gemlik’ten kimseyi çağırmayanlar nedeniyle arabayı da asmayacağım oraya. Bakan gelmiş, TOBB başkanı gelmiş, milletvekili orada, kaymakam orada ama şehrin belediye başkanına davet yok. Ne resmi, ne posteri. Beni sahiplenmeyeni ben sahiplenmem. Cumhuriyet Halk Partisi’ni, İYİ Parti’yi sahiplenmeyen TOGG’u ben sahiplenmem. Şikayet ediyorum buradan vatandaşa. Ne olacak? Arabayı sadece size mi satacaklar” dedi.

  ‘BENİ SAHİPLENMEYENİ SAHİPLENMEM’

  Togg tabelasi sorusuna baskandan iftar sitemi 2 - politika - haberton
  ‘TOGG tabelası’ sorusuna başkandan iftar sitemi

  Şamil Yiğit’in ‘Bir reklamı bir broşürü asamadık’ sözleri üzerine Başkan Sertaslan, “Araba… Araba… Araba istiyoruz dedik. O arabayı sergileyelim dedik. Arabanın motorunu istemiyoruz. Kaportasını istiyoruz dedik. Sağlayın bunu. TOGG’un resmini yapacakmışız. Ben, beni sahiplenmeyeni sahiplenmem. Gemlik’e geliyor da Gemlik’i kapının önünde oturtturuyorsa, iftar yemeği veriyor da bu şehrin belediye başkanına davetiye çıkarmıyorsa sahiplenmem. Siz Gemlikli olarak benden taraf olacaksınız” dedi.

  ‘CHP’LİYİM DİYE ÇAĞIRMIYORLAR’

  Şamil Yiğit, ‘Ajitasyon yapıyorsunuz. TOGG’u siz sahiplenmiyorum diyerek, yerli ve milli projeyi sahiplenmiyorsunuz. Bunu burada söylüyorsunuz’ diyerek tepki gösterdi. Başkan Sertaslan ise TOGG’u kastederek, “Bu AKP’nin projesi. Beni oraya CHP’li belediye başkanıyım diye çağırmıyorlar. Sizi halka şikayet ediyorum” ifadelerini kullandı

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler