TRY - Türk Lirası
EUR
17,8960
USD
18,5428
GBP
19,9834
CNY
2,5734
18.3 C
Ankara
24.7 C
İstanbul
28 C
İzmir
29 Eylül 2022, Perşembe
Ana SayfaHaberlerİş DünyasıTOBİ'den evde internet müşterilerine hizmet

TOBİ’den evde internet müşterilerine hizmet

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Vodafone’un dijital asistanı TOBİ, evde internet müşterilerine hizmet vermeye başladı. Evde İnternet hizmetiyle ilgili uçtan uca destek verebilen dijital asistan olan TOBi, müşterilere fatura tutarından bağlantı sorunlarına kadar pek çok konuda yardımcı olacak.

Bugüne kadar bireysel ve kurumsal müşterilere destek veren dijital asistan artık Vodafone Evde İnternet müşterilerine de hizmet vermeye başladı. Evde İnternet hizmetiyle ilgili uçtan uca destek verebilen dijital asistan, ev interneti müşterilerine fatura tutarından bağlantı sorunlarını çözmeye kadar birçok konuda yardımcı olabiliyor. Vodafone Yanımda uygulamasına “Vodafone Ev/İş İnternetim” sekmesinden giriş yapan kullanıcılar dijital asistan ile kolayca yazışma başlatabiliyor ve taleplerine çözüm bulabiliyor.

TOBİ, DİJİTAL DÜNYANIN SELF SERVİS İMKANLARIYLA ÇOK ÖNEMLİ BİR GÖREVİ YERİNE GETİRİYOR

 Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Gemici, şunları söyledi:

“Müşterilerimizi dijital kanallar üzerinden sunduğumuz işlemlerin süratinden ve kalitesinden faydalandırmaya devam ediyoruz. Yapay Zekâ tabanlı dijital kahramanımız dijital asistan, dijital dünyanın self servis imkanlarıyla çok önemli bir görevi yerine getiriyor. TOBi, bilgiye ulaşmanın ve sorulara cevap almanın en kolay yollarından biri.

Tobiden evde internet musterilerine hizmet 1 - i̇ş dünyası - haberton
TOBİ’den evde internet müşterilerine hizmet

Öyle bir asistan düşünün ki aynı anda milyonlarca Vodafone kullanıcısını tanıyor ve hepsine aynı anda hizmet verebiliyor. Kullanıcıların ihtiyaç duydukları her zaman yanlarında olup destek vermek TOBi’nin var oluş sebebi. Aylık tekil kullanıcı sayısı 4 milyona, aylık sohbet sayısı ise 10 milyona ulaşan dijital kahraman TOBi, bireysel ve kurumsal müşterilerimizin ardından şimdi de ev interneti müşterilerimize hizmet vermeye başladı. Bu yönüyle Evde İnternet hizmetiyle ilgili uçtan uca destek verebilen ilk ve tek dijital asistan oldu.”

HER KONUDA YARDIMCI

TOBi, kullanıcılarına Evde İnternet hizmeti fatura tutarı, fatura dönemi ve son ödeme tarihi hakkında detaylı bilgi verebiliyor; Evde İnternet paket/tarife, kampanya ve taahhüt dönemleri hakkındaki sorularını yanıtlayabiliyor. Ev interneti bağlantısıyla ilgili yaşanabilen problemleri çözmede de kullanıcılarını asiste edebilen dijital asistan, adım adım ne yapmaları gerektiği konusunda onlara rehberlik ediyor.

Dijital asistan ayrıca, ev internetiyle ilgili hat dondurma, nakil ve devir gibi temel işlemler hakkında detaylı bilgi paylaşıyor ve yönlendirmelerde bulunuyor. Böylece kullanıcılar, bu konulardaki sorularına yanıt bulabilmek için internette veya uygulama içinde arama yapmak zorunda kalmıyor; sorularını doğrudan TOBİ’ye yönlendirmeleri aradıkları bilgilere ulaşmaları için yeterli oluyor.

KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ DENEYİM SUNACAK

Evde İnternet kullanıcıları TOBi’ye en çok fatura bilgisi, teknik çözümler ve nakil/hat dondurma gibi temel süreçlerde destek almak için geliyor ve bu ihtiyaçlarına bir sohbet altyapısı üzerinden kolaylıkla yanıt alabiliyor. Dijital asistan, yakın zamanda Vodafone Yanımda uygulaması üzerinden daha çok kullanıcıya ev interneti konusunda yardımcı olmayı ve onlarla eğlenceli sohbetler gerçekleştirmeyi hedefliyor. İlerleyen dönemde kullanıcılarını ihtiyaç olması halinde canlı destek ekiplerine de yönlendirebilecek olan dijital asistan, aynı zamanda kullanıcının henüz farkında olmadığı durumlarda proaktif çözümler sunacak ve kişiselleştirilmiş yaklaşım ve önerileriyle sunduğu deneyimi bir sonraki adıma taşıyacak.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler