TRY - Türk Lirası
EUR
18,3236
USD
18,0926
GBP
21,7143
CNY
2,6651
31.6 C
Ankara
31.6 C
İstanbul
36 C
İzmir
18 Ağustos 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamJandarma atlı birliği denetimde

  Jandarma atlı birliği denetimde

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Van’da görevli jandarma atlı birliği, Van Gölü sahillerinde sıkı denetim yapıyor.

  Plajlar ile mesire alanlarının yanı sıra motorize ekiplerin giremediği noktalarda da devriye atan atlı birlik, özellikle çocuklar ile İranlı turistlerin yoğun ilgisiyle karşılaşıyor.

  ​Kentte 2 yıl önce oluşturulan jandarma atlı birliği, halkın huzuru için Van Gölü sahillerinde sıkı denetim yapıyor. Edremit İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı Atlı Jandarma Birliği’nde 4 bakıcı ve 4 binici asker görev alıyor.

  Jandarma atlı birliği denetimde
  Jandarma atlı birliği denetimde

  Çiçekli Mahallesi’nde bulunan Atlı Binicilik Merkezi’ndeki ‘Tayga’, ‘Deniz’, ‘Efsane’ ve ‘Safir’ isimli atlar, gerekli bakımları yapıldıktan sonra günde 1 kez eğitime çıkarılıyor. Eğitim sonrası atlı birlik, özellikle yaz aylarında yoğun ilgi gören Edremit, Tuşba ve İpekyolu ilçelerindeki sahil şeritleri, plajlar, mesire alanlarının yanı sıra motorize ekiplerin giremediği tarihi ve turistik alanlarda denetimler yapıyor.

  Atlı birlik van gölü sahillerinde sıkı denetim yapıyor
  Atlı birlik Van Gölü sahillerinde sıkı denetim yapıyor

  Edremit ilçesi Van Gölü sahil şeridinde denetime çıkan atlı birlik, piknik için gelenlerin yoğun ilgisi ile karşılaştı. Sahil boyunca devriye gezen atlı birlik, hem çocuklarla hem İranlı turistlerle hatıra fotoğrafı çektirdi. 2 yıl önce oluşturulan jandarma atlı birliğinin güven verdiğini belirten turistler, Jandarma Genel Komutanlığı ile diğer yetkililere teşekkür etti. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler