TRY - Türk Lirası
EUR
17,3441
USD
16,9371
GBP
20,1862
CNY
2,5204
26.2 C
Ankara
24.5 C
İstanbul
32 C
İzmir
5 Temmuz 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıTHY'ye Apex'ten iki ödül birden

  THY’ye Apex’ten iki ödül birden

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Türk Hava Yolları (THY), 1,2 milyon yolcunun oylarıyla belirlenen APEX (Airline Passenger Experience) 2022 yılı yolcu değerlendirmesinde Avrupa’nın ‘En İyi İkram ve Servis’ ile ‘En İyi Koltuk Tasarımı’ kategorilerinde ödüle layık görüldü.

  THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, APEX ödülleriyle ilgili olarak, “Seyahati sadece ulaşım olarak görmüyor, yolculuğu gökyüzünde keyifli, konforlu bir deneyim olarak yorumluyoruz” dedi.

  THY Basın Müşavirliği’nden yapılan açıklamada, yolcu geri bildirimlerine dayanan ilk havayolu derecelendirme programı olmasıyla öne çıkan APEX 2022 yılı yolcu değerlendirme sonuçlarının Dublin’de gerçekleştirilen törenle duyurulduğu bildirildi. Buna göre THY’nin Avrupa’nın ‘En İyi İkram ve Servis’ ve ‘En İyi Koltuk Tasarımı’ ödüllerini kazandığı; elde edilen sonuçla birlikte şirketin Avrupa’da iki ödül alan tek havayolu olduğu kaydedildi.

  Dünya çapında yaklaşık 600 havayolu şirketi tarafından gerçekleştirilen bir milyonun üzerinde uçuşun yolcular tarafından puanlanarak, ‘Koltuk Konforu’, ‘Kabin Servisi, ‘Yiyecek ve İçecek İkramı’, ‘Eğlence Sistemi ve Wifi’ kategorilerindeki ödüllerin de sahiplerini bulduğu aktarıldı.

  Thy'ye apex'ten iki ödül birden
  THY’ye Apex’ten iki ödül birden

  BOLAT: YOLCULUĞU GÖKYÜZÜNDE KEYİFLİ, KONFORLU BİR DENEYİM OLARAK YORUMLUYORUZ

  Açıklamada, THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat’ın APEX ödülleriyle ilgili görüşlerine de yer verildi. Bolat, “Standartları yazılı kurallarla belirlenmiş bir sektörde, misafirlerimize beklentilerinin ötesinde hizmet sunmak için çalışıyoruz. Seyahati sadece ulaşım olarak görmüyor, yolculuğu gökyüzünde keyifli, konforlu bir deneyim olarak yorumluyoruz. Kabin içi dizaynımız, koltuklarımızın ergonomik tasarımı, uçuşta sunduğumuz ikram, seyahat setlerimiz, uçak içi eğlendirici ürünlerimiz ve güler yüzlü çalışma arkadaşlarımızla misafirlerimize yolculuklarını ayrıcalıklı kılmak için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

  “MİSAFİRLERİNİN BEKLENTİLERİNİN ÜZERİNDE BİR PERFORMANS”

  APEX CEO’su Dr. Joe Leader ise THY’nin başarısıyla ile ilgili olarak, “World Class ödüllü Türk Hava Yolları, APEX 2022 değerlendirmesinde yolcu oyları ile Avrupa’nın birinci sınıf havayolu ilan edilerek Avrupalı diğer havayollarından daha fazla ödüle layık görüldü. Avrupa’nın ‘En İyi Yemek ve İçecek’ ve ‘Avrupa’nın En iyi Koltuk Konforu’ kategorilerinde ödül alan Türk Hava Yolları’nı tebrik ediyorum. Uçan Şefleri ile benzersiz bir ikram deneyimi sunan Türk Hava Yolları, misafirlerinin bu yöndeki beklentilerinin üzerinde bir performans sergilemekte. Ayrıca tüm kabin sınıflarında koltuk konforuna verdikleri önemle kazandıkları ödülden dolayı da tebrik ediyorum” değerlendirmesinde bulundu.

  Öte yandan açıklamada, “THY, uçuş emniyeti, maliyet ve sürdürülebilirlik çerçevesinde misafirlerine seyahatlerini daha keyifli kılacak yeniliklerle buluşturmaya devam ediyor” denildi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler