TRY - Türk Lirası
EUR
20,475
USD
19,070
GBP
23,274
CNY
2,772
24 Mart 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerİş DünyasıTHY, 2 milyar TL'lik bağışını Yerlikaya'ya verdi

THY, 2 milyar TL’lik bağışını Yerlikaya’ya verdi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

THY İcra ve Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, depremzedelere 2 milyar TL’lik bağışını İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’ya teslim etti.

THY, AFAD ve yetkili makamlarla birlikte bir iş birliği yaparak hem2 arama kurtarma ekipleri ve yardımların bölgeye gönderilmesine sağlamasının yanı sıra yaptığı ücretsiz tahliye uçuşlarıyla depremzedeleri taşıdı. Uçuşların yanı sıra deprem bölgesine bir mahalle kurarak bin konut projesi yapılacağını açıklayan hava yolu şirketi, ayrıca bin aileden her birer kişiyi THY ve iştirak şirketlerinde iş imkanı da sağlayacak. AFAD ve Kızılay koordinasyonun düzenlenen Tek Türkiye kampanyasına sessiz kalmayan Türk Hava Yolları İcra Kurulu ve Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, hava yolu şirketi olarak kampanyaya 2 milyar TL bağışlayacağını açıklamışlardı.

“TAŞIN ALTINA ELİMİZİ KOYUYORUZ”

THY İcra Kurulu ve Yönetim Kurulu Başkanı Bolat ve beraberindeki heyet, depremzedeler için bağışladıkları 2 milyar TL’lik tutarlık maddi desteği bugün İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’ya teslim etti.

Thy 2 milyar tllik bagisini yerlikayaya verdib - i̇ş dünyası - haberton
Thy, 2 milyar tl’lik bağışını yerlikaya’ya verdi

Ziyarete ilişkin açıklamalarda bulunan Bolat, “Ülkece çok güç bir dönemden geçmekteyiz. Fakat içerisinde bulunduğumuz güçlüğün boyutu her ne düzeyde olursa olsun, bunu bertaraf edecek güçte olan köklü bir ulusun evlatları olarak geçmişte yaşadığımız tüm zorlukların nasıl el birliğiyle üstesinden geldiysek, bugün de yine bir ve bütün olarak geleceğimize inancımız tam. Ülkemizin milli havayolu, Türk Hava Yolları olarak biz de 90 yıllık tarihimizde her güçlükte elimizi nasıl taşın altına koyduysak, bugün de koyuyor ve var gücümüzle afetzede illerimizin ve kardeşlerimizin mümkün olan en kısa sürede iyileşmeleri için projeler geliştiriyor ve gerçekleştiriyoruz” dedi.

THY, 18 GÜNDE 344 BİN 742 VATANDAŞI ÜCRETSİZ TAŞIDI

THY deprem bölgesine yaptığı tahliye operasyonlarına devam ediyor. Depremin ilk gününden bu zamana kadar geçen 18 günlük süreçte hava yolu şirketi bin 836 intikal seferiyle 347 bin 475 arama kurtarma ekibini bölgeye gelmesini sağladı. Ayrıca bin 915 tahliye uçuşuyla 344 bin 742 vatandaşı deprem bölgesinden ücretsiz taşıdı. Bugün içinde planlanan 104 sefer ile 17 bin 955 vatandaşın tahliyesi gerçekleşecek. Kargo uçuşlarını afetin yaşandığı günden itibaren aralıksız sürdüren Turkish Cargo, bugüne kadar yurt içi ve yurt dışından 369 kargo seferi ile 14 bin 295 ton yardım malzemesini afet bölgesine ulaştırdı.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler