31.8 C
Ankara
33 C
İstanbul
41.7 C
İzmir
Cumartesi, Temmuz 31, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerTemeli kayan apartmanda yıkım başladı

  Temeli kayan apartmanda yıkım başladı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, temeli kayan apartmanda yıkım çalışmalarının sürdürüldüğü Açelya Apartmanı’nda inceleme yaptı.

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, incelemelerin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Yavaş, Açelya Apartmanı’nın sağındaki ve solundaki binaların da risk taşıdığını belirterek, “Önündeki binanın da sarsıntıdan dolayı yıkım esnasında problem olacağı söyleniyor. İçtekini yıkıp hafriyatı oradan alındıktan sonra belli olacak. Daha sonra bu yıkıntı bir yerde toplanacak, ailelerin kendi özel mallarını oradan seçmeleri sağlanacak. Koordinasyon merkezi kuruldu. Vatandaşların bundan sonra iskanı konusunda yapılacak işlerde koordine sağlanıyor. Kimse mağdur edilmeyecek. Bakanlık, valilik, Büyükşehir Belediyesi ve Çankaya Belediyesi olarak herkes üzerine düşeni yapıyor” dedi.

  ‘YAPI DENETİM RAPORU ALINMAMIŞ’

  Soruşturma detayları hakkında da bilgi veren Mansur Yavaş, “Şu ana kadar yapı denetim raporu alınmamış, müteahhit ‘Ben başlamam, dedim’ diye ifade vermiş. ‘Ama beni dinlemedi’ demiş. Soruşturması da devam ediyor” diye konuştu.

  Temeli kayan apartmanda yıkım başladı
  Temeli kayan apartmanda yıkım başladı

  Riskli apartmanın yıkımının ardından kaç binanın yıkılacağının belli olacağını belirten Yavaş, “Kira yardımı yapılacak, eşyaları verilecek ya da mevcut kurumların belediye dahil Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın elindeki dairelere yerleştirebiliriz. Önümüzdeki 1-2 gün içinde belli olacak” dedi. 

  Başkan Yavaş, yıkımın gece saatlerine kadar devam edeceğini söyledi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler