30.1 C
Ankara
29.2 C
İstanbul
35 C
İzmir
Çarşamba, Ağustos 4, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamTEMA Gönüllülerinden Çevre Temizliği Etkinliği

  TEMA Gönüllülerinden Çevre Temizliği Etkinliği

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  TEMA Gönüllüleri ve Sivas Doğa Sporları Kulübü Serpincik Göleti Bölgesinde Çevre Temizliği Yaptı

  Sivas Doğa Sporları Kulübü (SADAK) ve Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) gönüllüleri, Serpincik Göleti bölgesinde çevre temizliği etkinliği düzenledi.

  Tema gonullulerinden cevre temizligi etkinligi - yaşam - haberton
  Çevre Temizliği Etkinliği

  Koronavirüs sürecinde uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarının kaldırılmasıyla mesire alanları ve göl kenarlarında çevre kirliliği artmaya başladı. Doğa sporlarıyla ilgilenen SADAK kulübü üyelerinden ve TEMA gönüllülerinden oluşan 20 kişilik ekip çevre bilincini oluşturmak amacıyla temizlik kampanyası başlattı. Kente 6 kilometre uzaklıktaki Serpincik Göleti’nde çevre temizliği etkinliğini başlatan doğaseverler 2 saat süren çalışma sonrasında 30 torba çöp topladı.

  Tema gonullulerinden cevre temizligi etkinligi 3 - yaşam - haberton
  Çevre Temizliği Etkinliği

  “Yiyip, İçip Çöplerini Buraya Bırakıp Gidiyorlar”

  Spor faaliyetlerinin yanında amaçlarından birinin çevre temizliği olduğunu belirten Sivas Doğa Sporları Kulübü Başkan Yardımcısı Zeki Söylemez, “Bugün burada olma amacımız Serpincik Göleti etrafındaki çöpleri temizlemek. Doğa sporları ve dağcılık yapıyoruz ama amaçlarımızdan bir tanesi de çevreyi temiz tutmak. Toplumumuzda eğitim düzeyi arttı, iletişim mümkün olduğu kadar gelişti. Fakat çevre temizliği gelişmedi. İnsanlarımız çevre temizliğinin üzerine pek gitmiyor. Amacımız o insanlara bir mesaj verebilmek. TEMA ve SADAK olarak yaklaşık 20 kişilik bir grupla geldik. Göletin merkeze yakın olmasından dolayı çok ilgi var. İnsanlarımız geliyor ve yiyip, içip çöplerini buraya bırakıp gidiyorlar. Biz doğaya gittiğimiz zaman çantamız dolu geliyoruz. Çünkü etrafta çöp gördüğümüz zaman toplayarak geliyoruz” dedi.

  Tema gonullulerinden cevre temizligi etkinligi 4 - yaşam - haberton
  Çevre Temizliği Etkinliği

  “Amacımız Gençleri Çevre Temizliği Noktasında Bilinçlendirmek”

  Tema gonullulerinden cevre temizligi etkinligi 5 - yaşam - haberton
  Çevre Temizliği Etkinliği

  TEMA Vakfı Sivas İl Temsilcisi Hakan Selek ise, “Koronavirüste kısıtlama tedbirlerinin kalkmasıyla insanlar pikniklere gitmek için harekete geçti. Gelip baktığımız zaman buraların atıklarla dolu olduğunu gördük. Arkadaşlarımızla böyle bir etkinlik yaparak vatandaşlara da duyarlılık noktasında katkımız olur diye düşündük. Doğa ve dağ gezilerinde çok fazla insan atığı görmüyoruz. İnsanın gitmediği yer temiz kalıyor. Fakat insanların olduğu yerlerde kirlenmeyi görüyoruz. Doğa artık bize kirlilik noktasında çok ciddi boyutlarda sinyal veriyor. TEMA olarak amacımız gençleri çevre temizliği noktasında bilinçlendirmek ve gençlere yaşanabilir bir çevre bırakabilmek” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler