31.8 C
Ankara
33 C
İstanbul
41.7 C
İzmir
Cumartesi, Temmuz 31, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerErzincan'da Kültür ve Doğa Sporları Şenlikleri Başladı

  Erzincan’da Kültür ve Doğa Sporları Şenlikleri Başladı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Kemaliye Uluslararası Kültür ve Doğa Sporları Şenlikleri 200 Sporcu Katılımı ile Başladı

  Erzincan’ın Kemaliye ilçesinde bu yıl 42’ncisi düzenlenen ‘Kemaliye Uluslararası Kültür ve Doğa Sporları Şenlikleri’ başladı. Şenliklere farklı branşlarda 200 sporcu katıldı. Pandemi nedeniyle uluslararası düzeyde katılımın olmadığı şenliklerin en çok dikkat çeken Karanlık Kanyon’da ‘Sırat on Fırat’ hattından base jump atlayış etkinliği şiddetli rüzgardan dolayı yapılmadı.

  Kaymakamlık, belediye ve Kemaliye Kültür ve Kalkınma Vakfının (KEMAV) ortaklaşa düzenlenen şenlik Atatürk Anıtı’na çelenk konulması ile başladı. İlçe merkezinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı‘nın okunmasının ardından sporcular ve davetliler mehteran gösterisini izledi. Ardından ilk olarak düzenlenen bisiklet yarışlarında sporcular kıyasıya mücadele etti. KEMAV Başkanı Mustafa Feridun Çelikmen, Covid-19 salgınına rağmen etkinliklerin renkli geçeceğine inandığını söyledi.

  Erzincanda kultur ve doga sporlari senlikleri basladi 1 - yerel haberler - haberton
  Erzincan’Da Kültür Ve Doğa Sporları Şenlikleri Başladı

  Adrenalin dolu şenlikler 5 gün sürecek. Karanlık Kanyon olarak bilinen Gabani bölgesindeki şenliklere bu sene milli dağcılar Tunç Fındık ve Zorbey Aktuyun’un da aralarında bulunduğu 60 dağcı, 50 su sporcusu, 10 bisikletçi, 20 base jump ve yarasa atlayışı, 60 trekking branşında olmak üzere 200 sporcu katılıyor.

  Erzincanda kultur ve doga sporlari senlikleri basladi 2 - yerel haberler - haberton
  Sırat On Fırat

  Kemaliye Uluslararası Kültür ve Doğa Sporları Şenlikleri’nin en çok dikkat çeken etkinliği Karanlık Kanyon’da ‘Sırat on Fırat’ hattından base jump etkinliği ise şiddetli rüzgardan dolayı yapılmadı. Karanlık Kanyon’da onlarca metre yükseklikteki atlayış etkinliği rüzgarın durumuna göre yapılacak.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler