TRY - Türk Lirası
EUR
17,4798
USD
16,7614
GBP
20,2897
CNY
2,5013
25.6 C
Ankara
24.6 C
İstanbul
32 C
İzmir
2 Temmuz 2022, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamTarihi Yarımada'da Yeşilay Bisiklet Turu

  Tarihi Yarımada’da Yeşilay Bisiklet Turu

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  İstanbul’da Yeşilay’ın düzenlediği Yeşilay Bisiklet Turu’nun 10’uncusu Tarihi Yarımada’da gerçekleştirildi.

  Etkinlik, ‘Yeşilay varsa Hayat Var’ sloganıyla birçok şehirde aynı saat 11.00’de başladı. İstanbul’da Fatih Sepetçiler Kasrı’nda başlayan etkinlik havadan da görüntülendi.

  Bağımlıkla mücadelede farkındalık yaratmayı hedefleyen bisiklet turu etkinliği, Sepetçiler Kasrı’nda yaklaşık 2 bin bisikletlinin toplanmasıyla başladı. Bisiklet tutkunları Fatih’te başladıkları turda Çatladıkapı, Yenikapı, Aksaray, Vatan Caddesi, Edirnekapı, Balat, Unkapanı Köprüsü, Eminönü rotasında ilerleyerek, başlangıç noktasına geri döndü. Drone ile görüntülenen etkinlikte, katılımcılar bisiklet üstünde 18 kilometre pedal çevirdi. Bisiklet turu sonrası, katılanlar arasında çekilecek kurayla, 10 kişiye bisiklet hediye edileceği belirtildi. 

  “ZARARLI ALIŞKANLIKLARA KARŞI UYARMA AMACI VAR, ZEVKLE KATILDIK”

  Tarihi yarımada'da yeşilay bisiklet turu
  Tarihi Yarımada’da Yeşilay Bisiklet Turu

  Bisiklet turuna katılan Taner Aylar, “Güzel bir etkinlik. Hem spor yapıyoruz, hem de zararlı alışkanlıklara karşı gençleri ve halkı uyarma amacı olan bu etkinliğe zevkle katılıyoruz. Ben 35 yıldır bisikletçiyim. Türkiye’nin çeşitli yerlerini dolaşıyordum. Şimdi bu grubumuz, Perşembe Akşamı Bisikletçileri (PAB) adı altında gençlere ve bisiklete binenlere yardımcı oluyoruz. Bisikleti öğretiyoruz, onları kazanmaya çalışıyoruz. Ne kadar çok bisiklet olursa o kadar az araba olur. Buda bizi mutlu eder” dedi.

  “MESAJIMIZ BAĞIMLILIĞIN ÖNÜNE BAĞIMSIZLIK KOYMAK” 

  Katılımcılardan Jale Ak, etkinliğin gençlere bağımlılığın önüne, bağımsızlık koymayı hedeflediğini belirterek “Gençlerin en az bir spor branşıyla uğraşmaları, bu olmuyorsa egzersiz yapmaları önemli. Spor akademisi mezunuyum, 44 yaşına kadar işimi yaptım. 50 yaşında bisiklete başladım. Bisiklet özgürlük. Yani bağımlı değil, özgürsünüz. Ayrıca arkadaş çevresi çok güzel. İstanbul’da bisiklet sürmek bir ayrıcalık. Bisiklet yollarımız çok güzel. Mutluyuz burada olmaktan” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler