TRY - Türk Lirası
EUR
17,4798
USD
16,7614
GBP
20,2897
CNY
2,5013
25.6 C
Ankara
24.6 C
İstanbul
32 C
İzmir
2 Temmuz 2022, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaBisiklete teşvik için çalışmalar yapılıyor

  Bisiklete teşvik için çalışmalar yapılıyor

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Prof. Dr. İbrahim Kalın, “Bisiklete teşvik için belediyelerimizin, şehirlerimize bisiklet yollarının yapılmasından, bisiklet aracının kullanımının teşvik edilmesine kadar birçok alanda güzel çalışmalar yapıldığını biliyorum.” dedi.

  Sapanca’da bir otelde gerçekleşen UCI Dağ Bisikleti Eliminatör Dünya Kupası lansmanına Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Prof. Dr. İbrahim Kalın,’ın yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, AK Parti Milletvekili Kenan Sofuoğlu, Sakarya Valisi Çetin Oktay aldırım, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Ekrem Yüce, ilçe belediye başkanları ve vatandaşlar katıldı.

  Bisiklete tesvik icin calismalar yapiliyor 1 - politika - haberton
  Bisiklete teşvik için çalışmalar yapılıyor

  ’57 YILDAN FAZLADIR CUMHURBAŞKANLIĞI BİSİKLET YARIŞLARI YAPILIYOR’

  Bisiklet sporunun yaygınlaşması için belediyelerin çalışmalar yaptığını söyleyen Kalın, “Sporun dışında da başka bir çok alanda eserlere imza atan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız ve ekibi buranın velisi olma yolunda ilerliyorlar. Kendilerine başarılar muvaffakiyetler diliyorum. İnsanlığın herhalde icat ettiği en güzel araç ve gereçlerden birisi diye düşünüyorum.

  Bunun teşvik edilmesi yönünde Cumhurbaşkanımızın hassasiyetinin olduğunu hepimiz biliyoruz. 57 yıldan fazladır Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu düzenli olarak yapılmakta. Bu da hem Cumhurbaşkanlığı makamının hem de Cumhurbaşkanımızın bisiklet sporuna verdiği önemin en güzel örneklerinden bir tanesi. Bu sporun yaygınlaşması için de belediyelerimizin, şehirlerimize bisiklet yollarının yapılmasından, bisiklet aracının kullanımının teşvik edilmesine kadar birçok alanda güzel çalışmalar yapıldığını biliyorum. ” dedi.

  Bisiklete tesvik icin calismalar yapiliyor 2 - politika - haberton
  İbrahim Kalın, “Bisiklete teşvik için belediyelerimizin, şehirlerimize bisiklet yollarının yapılmasından, bisiklet aracının kullanımının teşvik edilmesine kadar birçok alanda güzel çalışmalar yapıldığını biliyorum.” dedi.

  ‘BEN VE AİLEM DE FIRSAT BULDUKÇA BİSİKLETE BİNİYORUZ’

  Fırsat buldukça bisiklete bindiğini belirten Kalın, “Ben de fırsat buldukça çocuklarımla, kızlarımla, arkadaşlarımla bisiklete binmeye çalışan birisi olarak bisikletin kıymetini takdir etmeye çalışıyorum. Çünkü bisikletin en güzel yanlarından bir tanesi şarjı bitmiyor, kapsamı alanı diye bir sorunu yok, gürültü yapmıyor, nereye isterseniz oraya gidiyor, size yoldaşlık ediyor, yorulduğunda siz onu taşıyorsunuz, siz yorulduğunuzda o sizi taşıyor. Güzel bir yoldaşlık ilişkisi kurabileceğiniz bir araç. Bu anlamda da ben hepinizi bu vesileyle bisiklete binmeye daha fazla teşvik etmek istiyorum.” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler