16.5 C
Ankara
19.8 C
İstanbul
21 C
İzmir
Salı, Haziran 22, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıTam kapanmada anneler hediyesiz kalmayacak

  Tam kapanmada anneler hediyesiz kalmayacak

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Tam kapanma uygulamasına geçilmesinin ardından Anneler Günü’nde online alışveriş süreci hız kazandı.

  PttAVM.com Genel Müdürü Hakan Çevikoğlu, “Pandemi sürecinde annelerine sürpriz yapmak isteyen vatandaşlar hafta başından itibaren alışverişlerini yapmaya başladı. Daha önce hiç online alışveriş yapmamış kesimlerinde bu dönemde çeşitli siparişler verdiğini görüyoruz” dedi.

  Türkiye’nin yerli ve milli yatırımlarıyla kurulan PttAVM.com, Anneler Günü’ne özel kampanyalarla insanları mutlu etmeyi amaçladıklarını belirten PttAVM.com Genel Müdürü Hakan Çevikoğlu, fiziksel mağazaların büyük bir bölümünün kapalı olması nedeniyle online alışverişte önemli yükselişler gördüklerini söyledi.

  Çevikoğlu, “Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da özellikle kıyafet ve çanta harcamaları, ev eşyaları ve hediyelik ürünlerin satışlarında artış yaşanıyor. Pandemi sürecinde annelerine sürpriz yapmak isteyen vatandaşlar hafta başından itibaren alışverişlerini yapmaya başladı. Daha önce hiç online alışveriş yapmamış kesimlerinde bu dönemde çeşitli siparişler verdiğini görüyoruz” diye konuştu.

  Tam kapanmada anneler hediyesiz kalmayacak
  Tam kapanmada anneler hediyesiz kalmayacak

  ‘‘GÜVEN DAMGALI’ SİTELER TERCİH EDİLMELİ’

  Özellikle e-ticaretle yeni tanışan vatandaşların ‘Güven Damgalı’ siteleri tercih etmelerini öneren Çevikoğlu, “Alışverişler yapılırken bu damga özellikle aranmalı. Bu damga Ticaret Bakanlığı’mızın öncülüğünde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından asgari güvenlik ve hizmet kalitesini sağlayanlara veriliyor. Alışverişlerde mağdur olunmaması için bu detay önemli. Öte yandan pazaryerlerinde mağazaların puanları ve yapılan yorumlar da önem teşkil ediyor” diye konuştu.

  ‘ANNELER GÜNÜ HAFTASI SATIŞLAR 3 MİLYAR LİRAYI AŞABİLİR’

  Anneler Günü’nde e-ticaretin yoğun bir şekilde tercih edilmesiyle ciddi bir rakama ulaşılabileceğini kaydeden Çevikoğlu, “Bundan 3 yıl öncesine kadar 200 lira civarında bulunan Anneler Günü haftasındaki sepet tutarı son yıllarda 300 liralara kadar yükseldi. Geçtiğimiz yıllarda bu hafta boyunca 1,5-2 milyar liralar seviyesinde bulunan online alışveriş rakamları son dönemde 3 milyar lirayı rahatlıkla aşacaktır” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler