TRY - Türk Lirası
EUR
19,582
USD
18,642
GBP
22,754
CNY
2,673
8 Aralık 2022, Perşembe
Ana SayfaHaberlerİş DünyasıOrganik şekilde üretilen ürünler e-ticarette

Organik şekilde üretilen ürünler e-ticarette

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Çiftçiler tarafından organik şekilde üretilen ürünler TMO ve AOÇ kanalıyla e-ticarette yerini alırken, ürünler vatandaşın yoğun ilgisi ile karşılaşıyor.

İnternet üzerinden Toprak Mahsulleri Ofisi ve Atatürk Orman Çiftliği tarafından satışa sunulan ürünlere ilgi arttı. AOÇ Genel Müdürü Yener Yıldırım, çiftlik ürünlerinin e-ticaretle ulaşılabilir hâle geldiğine dikkat çekti. Yıldırım “Süt ve süt ürünlerinin de e -ticaret kanalıyla satışa sunulabilmesi hususunda çalışıyoruz” dedi.

TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu’nda kurumunun kesin hesap bütçesi üzerinde konuşan AOÇ Genel Müdürü Yıldırım, “Atatürk Orman Çiftliği ürünlerinin yurt genelinde yaygınlaştırılması hususunda PTT AŞ ile yapılan iş birliğiyle PttAVM.com üzerinden ürünlerimiz satışa sunulmuştur. Böylece AOÇ ürünleri yurt genelinde ulaşılabilir hâle gelmiştir. Süt ve süt ürünlerinin de e-ticaret kanalıyla satışa sunulabilmesi hususunda çalışmalarımız devam etmektedir” dedi.

Organik şekilde üretilen ürünler e-ticarette
Organik şekilde üretilen ürünler e-ticarette

Kamu iştiraki olan PttAVM.com üzerinden meyve suyu, bal, zeytinyağı, salça, nektarin gibi ürünler satan AOÇ’nin süt ve süt ürünlerini ise günlük olarak vatandaşa ulaştırabilmek için bazı bölgelerde soğuk hava depoları kurmayı planladığı ve böylece, yoğurt, tereyağı, süt, dondurma gibi rağbet gören ürünlerini bu kanalla satacağı öğrenildi.

12 ilde bayilerimizle faaliyetlerimiz sürdürülmekte

Ürün bilinirliğinin yurt genelinde artırılması amacıyla çalışmalarını sürdürdüklerini anlatan Yıldırım, “Kurumumuz ürünlerinin tüketicilere daha kolay ulaşabilmesini sağlamak için Ankara’da fabrika satış mağazası sayısını artırmaya yönelik çalışmalarımız başlatılmıştır. Ayrıca, bayi ağının güçlendirilmesi için çalışmalar devam etmektedir. Kurumumuz ürünlerinin pazarlanmasında Ankara, İstanbul, Konya, Antalya, Kocaeli, Eskişehir, İzmir, Denizli, Muğla, Bursa, Kırklareli, Bilecik illerinde bulunan bayilerimizle faaliyetlerimiz sürdürülmektedir” dedi.

Evden çıkamama gibi hususları da dikkate alarak PttAVM üzerinden özellikle bakliyat ve pirinç satışlarımızı artırdık, büyük rağbet ve talep geldi; bunu da gerçekleştirmiş olduk
Evden çıkamama gibi hususları da dikkate alarak PttAVM üzerinden özellikle bakliyat ve pirinç satışlarımızı artırdık, büyük rağbet ve talep geldi; bunu da gerçekleştirmiş olduk

Bakliyat ve pirinç satışlarımızı artırdık

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü Ahmet Güldal ise PttAVM.com aracılığıyla pirinç, nohut, mercimek, fındık, fındıkyağı, fındık ezmesi, kuru üzüm, kuru incir gibi ürünler sattıklarını kaydederek, pandemi döneminde internetten satışın yoğun ilgi gördüğünü ifade etti. Güldal, “Evden çıkamama gibi hususları da dikkate alarak PttAVM üzerinden özellikle bakliyat ve pirinç satışlarımızı artırdık, büyük rağbet ve talep geldi; bunu da gerçekleştirmiş olduk” dedi.

Türkiye’de bu yıl ekmeklik buğdayda yüzde 6’ya yakın bir üretim artışı olduğunu, makarnalık buğdayda ise yüzde 20’lik bir üretim artışı olduğunu kaydeden Güldal, arpada yüzde 9,2’lik, mısırda ise 8,3’lük bir üretim artışı gördüklerini ifade ederek, fiyat istikrarının da bu çerçevede sağlanacağını belirtti.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler