TRY - Türk Lirası
EUR
17,8441
USD
18,4157
GBP
19,9967
CNY
2,5834
7 C
Ankara
14.3 C
İstanbul
10 C
İzmir
25 Eylül 2022, Pazar
Ana SayfaÖne ÇıkanTahıl yüklü gemilerde denetim başladı

Tahıl yüklü gemilerde denetim başladı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Ukrayna’dan gelen ve Sarıyer Kumköy açıklarında demirleyen tahıl yüklü gemilerde denetim başladı. 

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), ‘Polarnet’, ‘Rojen’ ve ‘Osprey S’ isimli gemilerde, Müşterek Koordinasyon Merkezince denetimlerin gerçekleştirildiğini açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Tahıl sevkiyatları kapsamında; 12 bin ton mısır getiren ve Karasu’ya gidecek Polarnet isimli Türk bayraklı gemide, İngiltere’ye 13 bin ton mısır taşıyacak Rojen isimli gemide, ülkemizden Ukrayna’ya gidecek Osprey S isimli gemide denetimler gerçekleştiriliyor” ifadelerine yer verildi. 

Tahıl yüklü gemilerde denetim başladı
Gemilerde denetim başladı

Ukrayna’dan gelen ve Sarıyer Kumköy açıklarında demirleyen tahıl yüklü gemilerde denetim başladı. 

Tahıl sevkiyatı anlaşması çerçevesinde Odessa ve Çernomorsk Limanı’ndan hareket eden tahıl yüklü gemiler Sarıyer açıklarında denetim heyeti tarafından denetleniyor. Milli Savunma Bakanlığı’nın sosyal medya hesabından fotoğraflarla yaptığı paylaşımda ” Tahıl sevkiyatları kapsamında;2 bin ton mısır getiren ve Karasu’ya gidecek POLARNET isimli Türk bayraklı gemide,İngiltere’ye 13 bin ton mısır taşıyacak ROJEN isimli gemide,ülkemizden Ukrayna’ya gidecek OSPREY S isimli gemide denetimler gerçekleştiriliyor.” ifadeleri yer aldı.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler