TRY - Türk Lirası
EUR
19,597
USD
18,640
GBP
22,679
CNY
2,671
7 Aralık 2022, Çarşamba
Ana SayfaÖne ÇıkanTahıl yüklü gemilerde denetim başladı

Tahıl yüklü gemilerde denetim başladı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Ukrayna’dan gelen ve Sarıyer Kumköy açıklarında demirleyen tahıl yüklü gemilerde denetim başladı. 

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), ‘Polarnet’, ‘Rojen’ ve ‘Osprey S’ isimli gemilerde, Müşterek Koordinasyon Merkezince denetimlerin gerçekleştirildiğini açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Tahıl sevkiyatları kapsamında; 12 bin ton mısır getiren ve Karasu’ya gidecek Polarnet isimli Türk bayraklı gemide, İngiltere’ye 13 bin ton mısır taşıyacak Rojen isimli gemide, ülkemizden Ukrayna’ya gidecek Osprey S isimli gemide denetimler gerçekleştiriliyor” ifadelerine yer verildi. 

Tahıl yüklü gemilerde denetim başladı
Gemilerde denetim başladı

Ukrayna’dan gelen ve Sarıyer Kumköy açıklarında demirleyen tahıl yüklü gemilerde denetim başladı. 

Tahıl sevkiyatı anlaşması çerçevesinde Odessa ve Çernomorsk Limanı’ndan hareket eden tahıl yüklü gemiler Sarıyer açıklarında denetim heyeti tarafından denetleniyor. Milli Savunma Bakanlığı’nın sosyal medya hesabından fotoğraflarla yaptığı paylaşımda ” Tahıl sevkiyatları kapsamında;2 bin ton mısır getiren ve Karasu’ya gidecek POLARNET isimli Türk bayraklı gemide,İngiltere’ye 13 bin ton mısır taşıyacak ROJEN isimli gemide,ülkemizden Ukrayna’ya gidecek OSPREY S isimli gemide denetimler gerçekleştiriliyor.” ifadeleri yer aldı.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler