TRY - Türk Lirası
EUR
18,2357
USD
17,9255
GBP
21,6361
CNY
2,6508
22.8 C
Ankara
25.5 C
İstanbul
29 C
İzmir
8 Ağustos 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaYazarlarSürüden ayrıl kendini bul!

  Sürüden ayrıl kendini bul!

  Betül Fırat
  Betül Fırathttps://haberton.com/
  Betül Fırat, Mavinin Fecri ve Mihrinin Hicranı Yazarı. Yazar, Şair ve Köşe Yazarı

  Haftanın Öne Çıkanları

  Hayatı yarış olarak görmek yerine tadını çıkararak sevdiğimiz alanlarla uğraşmak yaşamınızı daha güzelleştirecek etkiler yaratacaktır. O yüzden; Yarışma! Sürüden ayrıl kendini bul!

  Yaşamı sadece bir yarış olarak görenler var. En iyisi olmalı, en iyisi olmalıyım algısıyla yarış pistindeymiş gibi davranmıyor muyuz kimi zaman? Bu yarışın belirleyici unsurları nedir; yani neye göre iyiyiz neye göre kötüyüz? İyinin her zaman daha iyisi varken neyi ne kadar kazanmış oluyoruz? Hangi kulvarda koşmalıyız? Hayatın içinde değil de dışında yaşamış gibi hisseder insan bu yarışta. Herkesin her yaptığını yarışmak için yapmak da ayrı bir saçmalık, değil mi sizce de?

  Yaşamı boyunca insan kendini keşfederek yol alır. Diğer insanlarla her konuda yarışmak yerine en iyi yaptığınız işle veya meşguliyetle iyi olmaya çalışmak daha mantıklıdır her zaman. Keman çalmak ayrı bir meziyetse insan kendini bu alanda iyi olmak için eğitmeli ve geliştirmeli.

  Gereksiz yarışlar insanların hırslarından başka bir şey değil. Başka bir alanda çok iyi olabilecekken; sırf hırsları yüzünden kendini dar bir alana kapatıyor insanlar. Geriye dönüp bakınca da bir dizi başarısızlık silsilesi ile karşılaşmak da mümkün.

  Suruden ayril kendini bul 1 - yazarlar - haberton
  Sürüden ayrıl kendini bul!

  Çocukluktan yetişkinliğe kadar sürekli bir maratonun içindeymişiz gibi yetiştirildik. Maraton bitişine yakın anlıyor insan; “Keşke kendi istediğim gibi olup, istediğim şeyleri yapsaydım.” diye. Hayat uzun bir yolculuk, bu yolculuğu başkalarının ne yaptığıyla geçirerek ziyan ediyoruz. Hayat yolculuğunda sadece durup izleyici oluyoruz. İzleyici koltuklarından kalkıp kendi benliğimizi bulmamızın tam zamanı olabilir.

  Her insan farklı özellikte gelir dünyaya ve yaşam boyunca farklı donanımlar edinir. Önemli olan kendine uygun bir donanım bulup bu konuda ilerlemektir. Herkesin iyi olduğu alan kadar da zayıflıkları, yetersizlikleri, eksiklikleri ve zaafları vardır. İnsanlar bir şeyler başarabiliyorlarsa bu eksik olan yanlarını; zayıflıklarını, yetersizliklerini ve zaaflarını bir kenara bırakıp iyi oldukları alanlara yönelmelerinden kaynaklanıyor. Sürekli başarısız olduğunuz alanlarda ısrar etmenin manası yok.

  Hayat siz bir yöne sabitlenmişken kaçırdığınız diğer taraflarla doludur. İnsan her zaman yapmadıklarından pişman olur. Belli bir yere sabitlenip herkes bu tarafta demek yerine kendimize başka bir yön seçmemiz belki de mucizeler yaratacak.

  Hayatı yarış olarak görmek yerine tadını çıkararak sevdiğimiz alanlarla uğraşmak yaşamınızı daha güzelleştirecek etkiler yaratacaktır. O yüzden; Yarışma! Sürüden ayrıl kendini bul!

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler