TRY - Türk Lirası
EUR
15,2572
USD
13,4487
GBP
18,2297
CNY
2,1216
1.6 C
Ankara
1.6 C
İstanbul
4 C
İzmir
22 Ocak 2022, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaYazarlarSpoilerli Spiderman No Way Home incelemesi part-2

  Spoilerli Spiderman No Way Home incelemesi part-2

  Avatar of yağız yılmaz
  Yağız Yılmazhttps://haberton.com/
  Yağız Yılmaz, Samsun On dokuz Mayıs Üniversitesi Kimya Bölümünde okuyor, 2018 yılından bu yana pek çok mecrada yazılar yazıyor, yazmaya da devam ediyor. Kablosuz Beyin Topluluğu içerisinde araştırma ekibi yönetti/yönetiyor.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Part-1’den sonra ikinci partımıza hazırız sanırım? Spoilerli Spiderman No Way Home incelemesi part-2.

  Tekrar selam! Filmi izlemeye Cumartesi günü gidecektim fakat dayanamadım ve biletimi erkene aldırdım. Ben bileti alacağım gün Cuma gününe bilet kalmamıştı. O sebepten Cumartesi almıştım.

  Gelelim baş yapıtımıza: Spiderman No Way Home.

  Cuma günü film çıkışı (Part-1) hemen yazdım fakat paylaşamadık, hem saat geçti hem de editörümüzün de tadı kaçsın istemedim. O sebepten Cumartesi sabahı yayımlandı, Bugün de ikinci partımıza hazırız sanırım? Part#1’de daha çok film heyecanını ve beklediklerimizi aldığımızdan bahsetmiştim. Neymiş o beklediklerimiz?

  Tobey Maguire ve Andrew Garfield’i muhteşem bir girişle izledik, Endgame’e bir göndermeyle harika bir giriş olduğunu düşünüyorum. O çok beklediğim, hayallerini kurduğum ”The Great Power, Comes With Great Responsibility. (Büyük güç, büyük sorumluluk beraberinde gelir.)” sözünü nihayet nihayet ve nihayet görebildik. Üstelik Tom Holland için görebildik, May halanın ona: ”Bizim işimiz bu, insanlara yardım etmek.” demesi, Tom Holland’a bunun aşılanması gerçekten en çok istediğim şeylerdi. Tom Holland diyeceğim çünkü 3 Peter Parker var, filmdeki gibi Spiderman 1, Spiderman 2, Spiderman 3 mü diyeyim? Eninde sonunda Marvel gerçekten bunu başardı ve bize çaresiz, gücünü kendisi toplaması gereken, kaybedeceği kişiler olan bir kişi olarak gösterdi Peter Parker’ı bize.

  Spiderman 1 - yazarlar - haberton

  Ayrıca Sony’e çok minnettarım, iş birliğini güzel sağlayabilmişler, İliklerime kadar Sony’nin Spiderman’lerini hissedebildim. Bunu o kadar istemiştim ki. Gerçekten abartıyorum gibi gözüküyor olabilir ama çocukluğumdan kalan ve hayallerimi süsleyen bir durumdu bu.

  Tekrar Tobey Maguire’ı görebilmek. Ayrıca diğer Spidey’lerin gelişlerini çok ama çok güzel kurgulamışlar, önce Andrew’ın sonra da Tobey’in gelişi, üstelik birbirlerine karşı olan tavırları gerçekten güzeldi. Sosyal medyada çokça lafı yapılan; ” Siz ağ fırlatıcısı mı kullanıyorsunuz?” gönderisini benimsemiş olacaklar ki filmde bu sahneyi görebildik, çok mutlu oldum. Tobey Maguire’ı bir ağabey edasıyla oynatmışlar, ezdirmemişler. Tom Holland’ı yüceltmek adına Sony Spiderman’lerini ezecekleri korkusu vardı içimde. Halbuki Marvel böyle bir saçmalığı kenara bırakıp Tobey’i yüceltti filmde. Andrew’ı da çok güzel işlemişler, o kıvrak ve heyecan katan Peter Parker rolünü hakkıyla yerine getirmiş yine. Özellikle ”Thingle” dediğimiz örümcek iç güdüsünü ”Bunun için ekmeğe gerek yok, ekmek atmayı bırak!” diye MJ’e demesi çok iyiydi, tüm salon kahkaha attı.

  Tek üzüntüm, Tobey ve Andrew Suitlerini filmde detaylıca göremedik, çok az sahne vardı. Belki de az sahne yoktu ama bana yetmedi. Daha fazla görmeyi gerçekten isterdim.

  Part#2’yi bitirmeden, Sony’ye bir kez daha teşekkür edelim ki Venom ve Eddie Brock’u yani Tom Hardy’i After Credit sahnesinde görebildik. Ve Marvel’a da teşekkür edelim Venom karakteri için açık bir kapı bıraktılar. Yani Marvel Evreni’nde de Venom görecek olmamız bayağı muhtemel olacak. Eğer ki olursa, Spiderman için dördüncü bir film çekerlerse, Peter Parker’ı tanıyan sadece Venom olacaktır, çünkü onu bilen tek kişi oydu filmin sonunda. Yani Venom’lu bir Spiderman görebiliriz.

  Final savaşını ve Villain incelemesini de son parta bırakıyorum, kim bilir belki doyamam ve dördüncü bir part bile yazabilirim. Dr. Strange Multiverse Of Madness filmiyle alakalı After Credit sahnesini de bir sonraki parta bırakıyorum, detaylı düşünmemiz gereken bir konuydu çünkü.

  KENDİNİZE ÇOK AMA ÇOK İYİ BAKIN! Umarım aynı heyecanı paylaşabilmişizdir,

  Görüşmek üzere!..

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler