TRY - Türk Lirası
EUR
15,1717
USD
13,4068
GBP
18,2262
CNY
2,1133
-9.7 C
Ankara
7.5 C
İstanbul
6.5 C
İzmir
21 Ocak 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaYazarlarSpoilerli Spiderman No Way Home incelemesi part-1

  Spoilerli Spiderman No Way Home incelemesi part-1

  Avatar of yağız yılmaz
  Yağız Yılmazhttps://haberton.com/
  Yağız Yılmaz, Samsun On dokuz Mayıs Üniversitesi Kimya Bölümünde okuyor, 2018 yılından bu yana pek çok mecrada yazılar yazıyor, yazmaya da devam ediyor. Kablosuz Beyin Topluluğu içerisinde araştırma ekibi yönetti/yönetiyor.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Spoilerli Spiderman No Way Home incelemesi part-1. Senelerdir beklediğimiz, hayalleriyle yatıp kalktığımız film gerçek oldu.

  HERKESE SELAM!

  Yazıya başlamadan önce Marvel Studios, Sony, Kevin Feige, Stan Lee ve yapımda emeği geçen her bireye teker teker teşekkür ediyorum.

  HAYALDİ GERÇEK OLDU ARKADAŞLAR!

  Tobey Maguire, Andrew Garfield ve daha önce izlediğimiz tüm kötü karakterleri beraber izledik. ŞAKA GİBİ GELİYOR FAKAT GERÇEK. Bahsedecek o kadar çok şey var ki, inanın neresinden başlasam bilemiyorum. O kadar mutluyum, o kadar heyecanlıyım ki anlatamam. Senelerdir beklediğimiz, hayalleriyle yatıp kalktığımız film gerçek oldu. Andrew ve Tobey’nin gelişi o kadar takdire şayandı, o kadar harikaydı ki.. Avengers: Endgame’den alıntılar mı istersiniz, sayısız filme gönderme mi istersiniz, yoksa sosyal medya da en çok istenilen şeylerin gerçek olmasını mı istersiniz, HEPSİ VAR.

  Tek bir yazı da değerlendirmek mümkün değil, kesinlikle ikinci bir part daha yazacağım. Bu partta sizlere filmin gidişatını, eksiklerini ve gani gani fazlasını anlatayım isterseniz.

  Öncelikle filmin ilk yarısında Tom Peter Parker’ının zor günler geçirdiğini gördük fakat bu çok kısa oldu. Açıklanan kimliği yüzünden MIT’e hak kazanamayan Peter, Ned ve MJ üzgündüler. Grup bu üzüntünün ardından ayrıldıktan sonra Peter’ın aklına Dr Strange’e gitmek geldi ve gitti de. Buraya kadar her şey beklediğim gibiydiyse de bundan sonrası nedense biraz olsun yapmacık gibi geldi.

  Çok hızlı ve basit bir şekilde Strange büyüyü yaptı ve Peter’ın isteklerine göre büyüyü tam 6 kez düzenledi. Peter 5 demişti :D Düzen üzerine düzen yiyen büyü kontrolden çıktı ve Strange büyüyü karantinaya aldı. Şans eseri büyü kontrolden çıktıktan çok kısa bir süreliğine bizim bildiğimiz kötü karakterlerimiz, Villainlerimiz geldi. Dr Otto Octavius, Norman Osborn, Max Dillon, Flint Marko ve Dr Connors. Tabii ki bunlar kötü karakterler olarak geldiler kendi orijinal halleriyle değil. Aaa tabi, bahsetmek gerek. Venom ile ilgili bir detayımız var bildiğiniz üzere. Bu detayı bir sonraki parta bırakalım.

  Spoilerli spiderman no way home incelemesi part-1
  Spoilerli Spiderman No Way Home incelemesi part-1

  Bu çoklu evren geçişin böyle basit olması iyi mi kötü mü bilemiyorum. Eleştirilebilecek bir bölge fakat inanın değmeyecek bir  eleştiri.

  Yıllardır arkadaşlar, yıllardır bekliyorum Tobey Maguire’ı bir kez daha görebilmek için. Ve filme girişleri o kadar güzel, o kadar harikaydı ki. Avengers Endgame filminde Dr Strange ve Wong’un geçitleri açmasıyla Sam Wilson Captain’a ”I’m on your left (Solundayım)” diyerek giriş yapmıştı. O kadar epik bir andı ki o an, çok duygulanmıştık.

  Filmde bu detaya değinip Tobey ve Andrew’i bu şekilde getirmeleri, özellikle Tobey’i Andrew’dan sonra getirmeleri harikaydı. Kevin Feige işini tam yapmış gerçekten, senaristlere buradan sonsuz teşekkür ediyorum. IMDB üzerinden önceleri yazdığım gibi direkt 10/10 verdim. Bu kadar güzel korumaları, bu kadar güzel saklamaları bu anı… Paha biçilmez bir olay. Evet şu ana kadar yazdıklarıma bakıyorum da henüz hiç bir şey anlatmamışım, anlaşılan biz bu yazı işini 3 parta bölelim. 3 Spiderman izledik, 3 part olsun. :D İlk partı noktalarken, aklıma kazınan şu sözleri bırakmak istiyorum buraya. İKİNCİ PARTTA GÖRÜŞMEK ÜZERE!

  You help someone, you help everyone

  – aunt may

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler