TRY - Türk Lirası
EUR
15,1175
USD
13,3646
GBP
18,1737
CNY
2,1076
-8.8 C
Ankara
7.7 C
İstanbul
7.3 C
İzmir
21 Ocak 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaYazarlarSpiderman: No Way Home'a hazır mıyız?

  Spiderman: No Way Home’a hazır mıyız?

  Avatar of yağız yılmaz
  Yağız Yılmazhttps://haberton.com/
  Yağız Yılmaz, Samsun On dokuz Mayıs Üniversitesi Kimya Bölümünde okuyor, 2018 yılından bu yana pek çok mecrada yazılar yazıyor, yazmaya da devam ediyor. Kablosuz Beyin Topluluğu içerisinde araştırma ekibi yönetti/yönetiyor.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Arkadaşlar selam! Biliyorum, belki çok fazla yazdım ama tekrar etmeden duramayacağım, Spiderman: No Way Home’a hazır mıyız?

  Seneleri aşkındır Spider-Verse hayali kuran bir fan kitlesi, eskileri yad edebilme umuduyla yanıp tutuşan bir Tobey&Andrew hayran topluluğu ve belki de en başından beridir Marvel Sinematik Evreni’ni takip eden vefalı Marvel Kitlesi. Tüm bu insanlar bir olup tek bir şey görmek istiyor: Tobey&Andrew&Tom üçlüsü ve Spider-Verse!

  17 Aralık Cuma günü vizyona girecek olan Spiderman: No Way Home filmine ne yazık ki Cuma günü gidemeyeceğim. Cumartesi günü sinema çıkışı yazmayı planlıyorum, tabii ilk izlenim haricinde bir de detaylı inceleme yazmayı da istiyorum. Detaylı deyip lafı açılmışken, aynı şeyi Matrix: Resurrections filmi içinde yapacağım.

  Spiderman: no way home'a hazır mıyız?
  Spiderman: No Way Home’a hazır mıyız?

  Tom Holland Spiderman’ini her ne kadar çok eleştirsem de bu üç Spiderman fikrini ve Spider-Verse olayını bir araya getirebilecek tek film serisinin bu olacağı gerçeğini de kabul ediyorum. Ayrıca fragmanlardan anladığım bir şey daha var, nihayet ”Spiderman” temasına erişebilen bir Tom Holland Peter Parker’ı var.

  Çaresizlik; zorda kalmışlık, sorumluluk bilinci ve çevresindekileri koruma içgüdüsü. İlk iki filmde kim ne derse desin bu duyguların ve hislerin zerresi yoktu. Halbuki biz Spiderman filmlerini bu duygular için sevmiştik. Tobey&Andrew ikilisinde Sony’nin belki de en başarılı işlediği şey buydu. Bu duyguları gayet yeterli yansıtabilmişti perdeye. Gelin görün ki Marvel’da Tony Stark çırağı bir çocuk gördük ilk başta. Anlıyorum, Marvel Sinematik Evreni’ne uydurmaları gerekiyordu fakat bu kadarı sizce de abartı değil miydi? (Şimdi Tony Stark fanları gelir yapışır sen ne anlatıyorsun diye, Tony Stark antifanı değiliz elbette, Spiderman eleştirisi yapıyorum)

  Bunlara ek olarak ne Marvel’ın, ne Sony’nin açıklamaya gram yanaşmadığı bir nokta daha var: Venom. Ne fragmanlarda, ne kısa gösterimlerde ne de bahsedilen konuşmalarda Venom’a dair bir gram bilgi tanesi yok. Sandman hakkında bile bilgi edindik ya, el insaf.

  Ayrıca Çin dublaj ekibi sağolsun senaryoyu mu sızdırmış, filmin tamamını mı sızdırmış ne yaptılarsa haberi bile yarıda okumadan bıraktım. Spoiler yememek istiyorum, şu ana kadar neredeyse spoiler’sız geldim. Siz de bu heyecanı sinemada yaşamak istiyorsanız dikkatli olun, zamanında bu grup Iron Man ölüyor diye yazmadık yer bırakmamıştı. Daha fazla dikkat etmek göz çıkarmaz.

  Cumartesi görüşmek üzere! Aşırı heyecanlıyım, merakla bekliyorum. Kendinize çok iyi bakın!!

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler