TRY - Türk Lirası
EUR
16,1121
USD
15,4982
GBP
18,9451
CNY
2,2803
17.9 C
Ankara
19.7 C
İstanbul
24.6 C
İzmir
16 Mayıs 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerSoylu, İtalyan mevkidaşı Lamorgese ile görüştü

  Soylu, İtalyan mevkidaşı Lamorgese ile görüştü

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İtalyan mevkidaşı Lamorgese ile bir araya geldi. Soylu, “Polis iş birliğimiz ve özellikle yaptığımız 2 komisyon toplantısı çok başarılı geçti. Terörle mücadele zaten ortak çalışma zeminimiz” dedi.

  Bakan Soylu, İtalya İçişleri Bakanı Lamorgese’yi bakanlıktaki makamında kabul etti. Şeref defterinin imzalanması ve fotoğraf çekiminin ardından makama geçildi. Burada konuşan Soylu, Lamorgese’nin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirip, “Uzun zamandır karşılıklı çok iyi iş birliği içinde çalışıyoruz. Belki de 100 yılımızın en önemli meselelerinden biri olan kaçak göç konularıyla alakalı da iyi çalışıyoruz. Polis iş birliğimiz ve özellikle yaptığımız 2 komisyon toplantısı çok başarılı geçti. Terörle mücadele zaten ortak çalışma zeminimiz” diye konuştu. 

  ‘TÜRKİYE BİZİM İÇİN DOST ÜLKE’

  Bakan Soylu’ya misafirperverliğinden dolayı teşekkür eden Luciana Lamorgese ise “Türkiye ile olan iş birliğimiz, dostluğumuz antik dönemlere kadar uzanır. Biz çok fazla açıdan iş birliği içerisinde bulunduk ve birbirimize sadece mesleki anlamda değil bütün bu insani konularda da çok uzun süredir çalışmaktayız. Bu süreçte yaptığımız iş birliği daha da katlanarak arttı. Organize suçlarla mücadele, terörle mücadele kapsamında da çok fazla iş birliği çalışmalarımız devam etti.

  Soylu italyan mevkidasi lamorgese ile gorustu 1 - dış haberler - haberton
  Soylu, İtalyan mevkidaşı Lamorgese ile görüştü

  Yine göç konusunda da birlikte çok hızlı çözümler bulduk ve sürekli telefonlarla görüşüp iletişim halinde kaldık. Türkiye bizim için dost ülkedir. Sizin bir yardıma ihtiyacınız olduğu zaman seve seve hiç çekinmeden çözebiliriz, bir meselede de elimizden geleni yaptık. Biz bundan onur duyarız” dedi. 

  Heyetler, daha sonra bakanlıktaki Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi’ne (GAMER) geçti. İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı’nın da bulunduğu heyetler arası görüşme, basına kapalı yapıldı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler