TRY - Türk Lirası
EUR
17,4106
USD
16,2180
GBP
20,4819
CNY
2,4211
25.1 C
Ankara
28.7 C
İstanbul
30.7 C
İzmir
29 Mayıs 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerSoylu, Çevik Kuvvet Müdürlüğü'nde iftar yaptı

  Soylu, Çevik Kuvvet Müdürlüğü’nde iftar yaptı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Altındağ ilçesinde bulunan Çevik Kuvvet Müdürlüğü’nde iftar programına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Emiyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, İl Emniyet Müdürü Servet Yılmaz ve şube polisleri katıldı. Girişte törenle karşılanan Soylu, yemekhanede polislerle selamlaştı. 

  ‘BATAKLIĞI KURUTMAK İÇİN BÜYÜK BİR MÜCADELE ORTAYA KONULUYOR’

  Soylu cevik kuvvet mudurlugunde iftar yapti 1 - yerel haberler - haberton
  Soylu, Çevik Kuvvet Müdürlüğü’nde iftar yaptı

  Bakan Soylu, iftar yemeğinin ardından yaptığı açıklamada, uyuşturcuyla mücadeleye ilişkin, “Bugün sabah güvenlik toplantısındaydık. Uyuşturucuyla öyle bir mücadele ortaya konuldu ki 15 Temmuz’da uyuşturucudan 35 bin kişi vardı cezaevinde, bugün 104 bin kişi var. Çocuklarımızı bu musibetten korumak için büyük bir mücadele ortaya koyan güvenlik güçlerimiz var, sizler varsınız. Bu dönemin özelliği şöyle bir farklı. Bu dönemde sadece suç ve suçluyla mücadele etmiyoruz. Bana göre Türk polis teşkilatının bu dönemini diğer dönemlerden ayırt edici özelliği, stratejisini, aklını, analizini, ortaya koyarak sadece sivrisineklerle uğraşmıyor, bataklığı kurutmak için büyük bir mücadele ortaya koyuyor” dedi.

  Soylu, trafik, hırsızlık, aile içi şiddet gibi olayların 15 Temmuz öncesindeki rakamları ile günümüzdeki rakamlarını kıyaslayarak her alanda büyük bir başarı kaydedildiğini söyledi.

  ‘SEVİYEYİ DÜŞÜRMEMEMİZ LAZIM’

  Soylu cevik kuvvet mudurlugunde iftar yapti 2 - yerel haberler - haberton
  Soylu, Çevik Kuvvet Müdürlüğü’nde iftar yaptı

  Vatandaşların güvenlik güçlerine karşı memnuniyetinin TÜİK rakamlarına yansığını aktaran Soylu, şöyle devam etti: 

  “3 yıldır Türk polis teşkilatı, jandarmamız da var, sahil güvenliğimiz de var, asayişi temin için, TÜİK’in yaptığı araştırmalarda halkımıza ‘Kamu hizmetlerinden en çok hangisinden memnunsunuz?’ sorusunu sorduğumuzda asayiş birinci sırada geliyor. Bu bizim için milletimizin ödülüdür. Bu seviyeyi hiç düşürmememiz lazım. Suçluya karşı kanunların verdiği imkanlar çerçevesinde mücadelemizi en güçlü bir şekilde yapacağız. Acımayacağız; ancak vatandaşımıza karşı da yarı belimize kadar eğileceğiz. Hürmetkar olacağız, müşfik olacağız.” 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler