TRY - Türk Lirası
EUR
18,2357
USD
17,9255
GBP
21,6361
CNY
2,6508
22.8 C
Ankara
25.5 C
İstanbul
29 C
İzmir
8 Ağustos 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaYazarlarSMA hastası küçük Fiko'ya umut olmak

  SMA hastası küçük Fiko’ya umut olmak

  İlknur Polat
  İlknur Polathttps://haberton.com/
  İlknur Polat, 23.09.1977 Sakarya doğumlu, İşletme ön lisans sonra Anadolu Ünv. işletme fakültesini bitirdi. Özel şirketlerde muhasebe sorumlusu olarak çalıştı şu an 2. üniversite olarak adalet okuyor 2.sınısfta yazmayı ve okumayı çok seviyor. Hukuk okumak gibi bir hayali var.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Bazen bilmediğiniz bir hastalık sizin çocuğunuzun imtihanı olabilir. Kimse sınanmak istemez hayat, SMA hastası küçük Fiko’yu doğduğunda sınadı ama umut bitmedi Hendek ilçesindeki herkes taşın altına elini koydu.

  SMA hastalığını kaçımız biliyor. Birçoğumuz bilmiyor dilimiz döndüğünce anlatmak istiyorum genetik bir hastalık doktorlar genetik geçişli olduğunu söylüyor. Halk arasında bebek gevşek sendromu olarak biliniyor. Kas kaybı ve zayıflığı olarak bilinen hastalık nörolojik bir bozukluktur. Kesin bir tedavisi yoktur hastalık ilerledikçe yaşıtlarından geri kalma sürekli düşme denge kaybı azalmış refleksler görülmektedir. Anne karnında başlayan hastalık hamileliğin son aylarından bebek hareketlerinde kısıtlılık belirebilir. Doğum sonrası ilk ay önemlidir. Erken teşhis hayat kurtarabilir.

  Kendi yaşadığım Sakarya ili Hendek ilçesinde Fikret bebek SMA tip 1 hastası olarak doğdu erken dönemde fark edilen hastalık bebeğin iyileşmesi için bir umut olmuştur.

  Bazen bilmediğiniz bir hastalık sizin çocuğunuzun imtihanı olabilir. Kimse sınanmak istemez hayat SMA hastası küçük küçük Fiko’yu doğduğunda sınadı ama umut bitmedi Hendek ilçesindeki herkes taşın altına elini koydu.

  Fikret Asım ilacına kavuşamazsa yürüme kasları gelişemeyecek hastalık kazanacak. Eğer fikoya destek verilirse Fiko bebek ellerimizden kayıp gitmeyecek. Fiko daha umut dolu yarınlara adım atacak annesi ve babası daha mutlu ve umutlu yaşayacaklar.

  Sma hastası küçük fiko'ya umut olmak
  SMA hastası küçük Fiko’ya umut olmak

  Dün ilçede bir kermes yapıldı herkes gönlünden koptuğunca alışveriş yaptı. Herkes tek yürek olmuştu. Çok etkilendim umut için el ele verildi. Hayat bir sınav bazen çok zor bir sınavdır. Çok yorulursunuz ama çocuğu için bu yola çıkmış anne ve baba için çorbada benim de bir tuzum olsun dedim.

  Aile sosyal medya aracılığı ile canlı yayınlar yapıyor çocuğu hakkında bilgiler paylaşıyor. Her türlü yasal başvurular yapılmıştır bundan sonrası hayat küçük Fiko bebek için güzel günler getirsin.

  Sosyal Medya paylaşımlarındaki bazı duygu ve düşüncelerini sizin de görmenizi istiyorum. ”Yürüyüp koşabilmek anne ve babama kocaman sarılabilmek gibi minicik hayallerim var benim lütfen hastalığın ailemi yenmesine izin verme”

  Bazen bilmediğiniz bir hastalık sizin çocuğunuzun imtihanı olabilir. Kimse sınanmak istemez hayat, sma hastası küçük fiko'yu doğduğunda sınadı ama umut bitmedi hendek ilçesindeki herkes taşın altına elini koydu.
  Bazen bilmediğiniz bir hastalık sizin çocuğunuzun imtihanı olabilir. Kimse sınanmak istemez hayat, SMA hastası küçük Fiko’yu doğduğunda sınadı ama umut bitmedi Hendek ilçesindeki herkes taşın altına elini koydu.

  Valilikten izin alınmıştır sosyal medya hesaplarından banka bilgilerine ulaşıp bir küçük dokunuşla aileye destek olabilirsiniz unutmayın her yağmur damlası bir nehir oluşturur. Sizde bu ailenin yağmur damlası olun umarız yapılan bu çalışmaların hepsi umut olur sevgiler.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler