TRY - Türk Lirası
EUR
20,382
USD
18,824
GBP
22,691
CNY
2,778
5 Şubat 2023, Pazar
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerŞile Engelsiz Yaşam Merkezi hizmete açıldı

Şile Engelsiz Yaşam Merkezi hizmete açıldı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Şile Engelsiz Yaşam Merkezi, Dünya Engelliler Günü’nde yenilenerek hizmete açıldı.

Açılışta konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Okan Ayhan, “Özel gereksinimli evlatlarımızın daha kaliteli eğitim almaları bizim olmazsa olmazımız. Bu nedenle şahsım başta olmak üzere ilgili müdürlerimiz ve öğretmenlerimizle birlikte tüm ilçeyi gerekirse kapı kapı gezerek özel kardeşlerimizi bu okulumuza getirerek onların da gerekli eğitimleri almalarını sağlayacağız” dedi. 

TÜM İMKANLARIMIZLA SEFERBER OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı da “Şile Halk Eğitim Merkezi Engelsiz Yaşam Merkezini adeta tepeden tırnağa yeniledik. Gözlerinden sevgi, şefkat fışkıran kardeşlerimizin, evlatlarımızın sosyal ve kültürel hayatta başarılı birer birey olmaları için tüm imkânlarımız ile seferber olmaya devam edeceğiz.

Sosyal destek hizmetlerimize bağlı ekiplerimiz ilçemizin her noktasına ulaşacaklar ve bu özel eğitim merkezimize gelemeyen kardeşlerimizin tespitini yapacaklar. Onların özel eğitim almaları için elimizden ne geliyorsa yapacağız” diye konuştu.

Sile engelsiz yasam merkezi yenilenerek hizmete acildia - yerel haberler - haberton
Şile engelsiz yaşam merkezi yenilenerek hizmete açıldı

Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya da konuşmasında “Bizlere emanet edilen özel evlatlarımızla birlikte yaşamak dünyanın en güzel duygularından biri. Dünya Engelliler Günü münasebetiyle engelli evlatlarımızı, kardeşlerimizi anlamak ve onlarla birlikte yol yürümek hususunda yeniden algılarımızın açıldığı bir gün.

Bu hayatı birlikte yaşıyor, birlikte paylaşıyoruz. Onların en iyi şekilde hayatlarını sürdürebilmeleri görevimiz açısından bizim sorumluluğumuz. Vatandaş olarak da hepimizin sorumluluğu. Bu sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirmenin en güzel örneklerinden olan bu güzel mekan özel evlatlarımızın kendi günlerinde kurumlarımızın iş birliğiyle yenilenerek özel gereksinimli evlatlarımıza sunulmuştur” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından özel çocuklar Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı ile birlikte şarkı söyledi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler