TRY - Türk Lirası
EUR
20,465
USD
18,834
GBP
23,337
CNY
2,776
30 Ocak 2023, Pazartesi
Ana SayfaHaberlerYaşamŞile'de 2. Geleneksel Buzağı Güzellik Yarışması

Şile’de 2. Geleneksel Buzağı Güzellik Yarışması

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Şile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Teke Mahallesi merasında düzenlenen “2. Geleneksel Buzağı Güzellik Yarışması” renkli görüntülere sahne oldu.

Renkli kıyafetleriyle yarışma sırasını bekleyen buzağılara çocukların ve vatandaşların ilgisi yoğun oldu. 70 buzağının katıldığı yarışma dişi ve erkek olarak iki kategoride düzenlendi.

2.Şile Geleneksel Buzağı Güzellik yarışmasına İlçe Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, Belediye Başkan Yardımcısı Sedat Soner Berksan, İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Alper Kocatürk, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Fahri Tiril, İlçe Tarım Müdürü Kemal Benli, kurum amirleri, siyasi partilerin temsilcileri, STK temsilcileri, muhtarlar, çiftçiler, besiciler ve vatandaşlar katıldı.

Yarışma öncesi Teke Mahallesi Muhtarı Savaş Yüksel yaptığı konuşmada, “İlki pandemi öncesi gerçekleşen buzağı güzellik yarışmasının ikincisini tekrar mahallemizde yapılması bizleri çok mutlu etti” dedi.

Şile'de 2. Geleneksel Buzağı Güzellik Yarışması
Şile’de 2. Geleneksel Buzağı Güzellik Yarışması

SADECE ŞİLE’DE HAYVANCILIĞA VERİLEN DESTEK 1 MİLYON TL

İlçe Tarım ve Orman Müdürü Kemal Benli’de Şile’nin turizm kasabası olarak bilindiğini ancak tarım ve hayvancılığın da ilçede yaygın olduğunu vurguladı. Benli, “Şile’de yaklaşık 17 bin büyükbaş,12 bin küçükbaş hayvan var.  Şile’nin sadece deniz ve kum ile değil tarım ve hayvancılıkla da var olduğunu bu rakamlar gösteriyor.

Tarım Bakanlığı olarak çiftçimizin yanındayız. Mazot, gübre, tarım aletleri ve kırsal kalkınma destekleriyle birlikte hayvan yetiştiricilerine de desteklerimiz devam ediyor. Örnek vermek gerekirse şu alanda görülen buzağılara 500 TL yıllık destek veriyoruz. Geçen yıl Şile’de bulunan buzağıları destekleme rakamı toplamda 1 milyon TL oldu” dedi.

“METROPOLÜN YANINDA ŞU GÜZELLİĞİ YAŞAMAK HERKESE NASİP OLMAZ”

Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya ise, “İstanbul metropolünün yanında olmak ve bu güzelliği yaşamak herkese nasip olmaz. Toprağı, yeşili, temiz havasıyla ve bu güzelliğinin oluşmasında yetiştiricilerimizle birlikte olmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Üretmeden olmuyor. Tarımda üretimin ne kadar önemli olduğunu son günlerde çok daha iyi anlıyoruz. Son günlerde yaşanılan tahıl krizi ve ülkemizin atılımlarıyla çözüm üretildiğini görüyoruz.

Tarımdan hiç biz zaman elimizi kolumuzu çekmemeliyiz üretmeliyiz. Bizler de her zaman üreten, yetiştiren çiftçimizin yanında olmalıyız. Bakanlığımız başta olmak üzere tüm kurumlarımızın çiftçimize olan desteğini görüyoruz. Gönül ister ki çok daha büyük imkanlar oluşsun ve onlara verilsin. Elbette o imkanlar da oluştuğu an onların ayaklarına serilir” şeklinde konuştu.      

Yarışmalar sonunda ilk üçe giren ve jüri özel ödülleri altın, para ve yem ödülleri verildi. Ayrıca dereceye giremeyen tüm katılımcılara bir çuval yem hediye edildi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler