TRY - Türk Lirası
EUR
19,631
USD
18,637
GBP
22,882
CNY
2,653
2 Aralık 2022, Cuma
Ana SayfaYazarlarSezon başı tökezleyen NBA yıldızları

Sezon başı tökezleyen NBA yıldızları

Oğuz Kaan Aktaş
Oğuz Kaan Aktaşhttps://haberton.com/
Oğuz Kaan Aktaş, İstanbul Teknik Üniversitesi'nde okumakta. Aktif olarak üniversitenin basketbol ve voleybol takımlarında birer sene oynadı. İlgi alanları genel olarak politika, spor ve teknolojidir, sıkı bir NBA ve Euroleague takipçisi. Gelecek için hedefi kaliteli bir mühendislik eğitimi aldıktan sonra sektörde başarılı ve girişken bir mühendis olmak ve yıllar içinde kazandığı bilgilerini oluşturmayı planladığı internet sitesinde yayımlamak.

Haftanın Öne Çıkanları

Sezon başı tökezleyen NBA yıldızları… NBA’de neredeyse 10 gün tamamlandı ve bu süreçte geçen yıllara nazaran çok daha tempolu ve mücadeleci bir sezon başlangıcına şahit oluyoruz.

Sezon başı tökezleyen NBA yıldızları
Sezon başı tökezleyen NBA yıldızları

Fakat bu hıza yetişemeyen bazı NBA yıldızları da yok değil. Damian Lillard ve Michael Porter Jr 4’er, James Harden’da 5 maç oynadı bu geçtiğimiz 10 günde ve maç başına sayı ortalamaları sırası ile 17.8 , 11.5 ve 16.6 .

Bu 3 yıldızın da yılda 30 milyon dolardan fazla kazandığı düşünüldüğünde her biri takımları için birer hayal kırıklığı gibi görünüyor şimdiye kadarki performansları ile. Tabi bu sonuçlara belli başlı sebepler gösterebiliyoruz.

Lillard’ın olimpiyatlardan sağlıklı dönemediğine dair söylentiler zaten vardı ve sezon başı da bunu kanıtlar nitelikte. Yıldız oyuncunun karın bölgesinde bir sakatlığı olabileceği konuşuluyor. Michael Porter Jr. konusunda ise basketbol severlerin bileceği üzere kronik bir bel sakatlığı mevcut ve sezona yavaş girişinin sebebinin bu olmaması en büyük temennimiz. Son olarak James Harden için ise söyleyebiliriz ki MVP seçildiği sezon dahil mükemmele yakın oynadığı bir çok sezon sezona yavaş girmişti.

Sezon başı tökezleyen NBA yıldızları... NBA'de neredeyse 10 gün tamamlandı ve bu süreçte geçen yıllara nazaran çok daha tempolu ve mücadeleci bir sezon başlangıcına şahit oluyoruz.
Sezon başı tökezleyen NBA yıldızları… NBA’de neredeyse 10 gün tamamlandı ve bu süreçte geçen yıllara nazaran çok daha tempolu ve mücadeleci bir sezon başlangıcına şahit oluyoruz.

Sonuç olarak James Harden’ın performansı önümüzdeki haftalarda düzelecek gibi duruyor fakat Lillard ve Michael Porter Jr’ı sıkı sıkıya takip etmek gerekebilir.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler