21.6 C
Ankara
18.5 C
İstanbul
26 C
İzmir
Salı, Mayıs 11, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıSevgililer Günü kuyumcu esnafına can suyu oldu

  Sevgililer Günü kuyumcu esnafına can suyu oldu

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  14 Şubat Sevgililer Günü kuyumcu esnafına can suyu oldu, kuyumcular işlerinde bir hareketliliğin olduğunu söyledi.

  İzmir’de kuyumculuk yapan Adil Yanık, Pandemi nedeniyle düğün ve özel davetlerin kısıtlanmasıyla maddi sıkıntılar yaşayan kuyumcu esnafına 14 Şubat Sevgililer Günü haftası can suyu oldu. İzmir Bozyaka’da kuyumculuk yapan Adil Yanık, “14 Şubat Sevgililer Günü haftası, işlerimize çok güzel hareketlilik getirdi.

  Sevgililer günü kuyumcu esnafına can suyu oldu
  Sevgililer Günü kuyumcu esnafına can suyu oldu

  Bizim için can suyu oldu. 14 Şubat, kuyumcuların en sevdiği günlerden biridir. Her 14 Şubat’ta yoğunluk yaşarız. Pırlanta, elmas gibi ürünlerde daha çok satış olur. Gelen müşterilerimiz özel bir güne hediye alacağı için kolye, küpe, yüzük gibi hediyeleri tercih ediyor” dedi. Altın fiyatlarında düşüşün olduğunu ifade eden Yanık, “Altın almanın tam zamanı diyebiliriz. Çünkü fiyatlarda biraz düşüş oldu.

  Tam şu an alışveriş yapmanın zamanı diyebiliriz. Pandemi nedeniyle biz de bir süre kapalı kaldık. Bu süre içerisinde kendimize göre tedbirler aldık. Dükkanımıza minik paravanlar yaptırdık. Her tezgahımıza dezenfektanlar koyduk” dedi.

  ÖZEL GÜNLER ESNAFA İYİ GELİYOR

  14 şubat sevgililer günü kuyumcu esnafına can suyu oldu, kuyumcular işlerinde bir hareketliliğin olduğunu söyledi.
  14 Şubat Sevgililer Günü kuyumcu esnafına can suyu oldu, kuyumcular işlerinde bir hareketliliğin olduğunu söyledi.

  Özel günlerde hediye almaya özen gösterdiğini ifade eden Selin Çamlıtepe, “Eşime bileklik bakıyorum. Çok güzel bileklikler var. Fiyatlar altının düşmesiyle bana uygun geldi. Sevgililer Günü’nde eşim de ben de hediye almaya önem veriyoruz. Ben de ona altın almayı seviyorum. Gelmişken kendime de bir şeyler bakıyorum. Benim beğendiğimi de eşim alacak” dedi. Özel günlerin esnaf için bir fırsat olacağını ifade eden Kubilay Demir de şöyle konuştu:

  “Ne zamandan beri eşime aklımda pırlanta almak vardı. Alacağım şeye karar veremedim. Beş taş mı yoksa baget tarzı bir pırlanta mı alayım onu düşünüyorum. Özel günlerin daha fazla olmasını düşünüyorum. Çünkü bu özel günler de esnafa iyi geliyor.”

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler