14.8 C
Ankara
16.9 C
İstanbul
17.9 C
İzmir
Cuma, Mayıs 14, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerHollanda televizyonundan Türk doktorlara övgü

  Hollanda televizyonundan Türk doktorlara övgü

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Hollanda Ulusal kanalı RTL Nieuws, Türkiye’nin her köşesine gidip vatandaşlara koronavirüs aşısı yapan Türk doktorlara övgü dolu sözler söyledi.

  Türk doktor ve sağlık çalışanlarının kar ve coğrafi zorluklara rağmen Türkiye’nin her köşesine gidip vatandaşlara koronavirüs aşısı yapmasını haber bültenine taşıdı. Kanal, Türk sağlık çalışanlarından övgüyle bahsetti.

  Hollanda televizyonundan türk doktorlara övgü
  Hollanda televizyonundan Türk doktorlara övgü

  Hollanda‘nın ulusal ve uluslararası haber kanalı RTL Nieuws, Türkiye’ye gelerek Van’ın köylerinde sağlık çalışanlarının halka koronavirüs aşısı yapma çalışmalarını özel haber olarak görüntüledi. Gazeteci Olaf Koens tarafından Van’da çekilen görüntülerde, yoğun kar yağışı ve coğrafi zorluklara aldırmadan aşıyı ‘karın içinde adeta tırmanarak’ vatandaşlara ulaştıran Türk sağlık çalışanlarından övgüyle bahsedildi. 

  HOLLANDA’DA KIŞ SEBEBİYLE AŞI MERKEZLERİ KAPALI 

  Yayınlanan haberde, Hollanda’da kış şartları sebebiyle bazı koronavirüs aşısı ve test merkezlerinin kapalı olduğunu ancak Türkiye’de aynı şartların geçerli olduğunu buna rağmen Türk doktorların en uzak yerleşimlere de giderek aşı yaptığı ifade edildi.  

  DOKTOR AYŞENUR ÖRNEK 

  Hollanda ulusal kanalı rtl nieuws, türkiye’nin her köşesine gidip vatandaşlara koronavirüs aşısı yapan türk doktorlara övgü dolu sözler söyledi.
  Hollanda Ulusal kanalı RTL Nieuws, Türkiye’nin her köşesine gidip vatandaşlara koronavirüs aşısı yapan Türk doktorlara övgü dolu sözler söyledi.

  Türk doktorlarından Doktor Ayşenur Zengin de örnek gösterilerek, her sabah aşı için özenli bir planlama yaptığı ve ekibiyle birlikte yollara düştüğü belirtilen haberde, ekibin dağlık karlı arazide yürüyerek yüksek rakımlı köylere çıktığı ve halka aşı yaptığı vurgulandı.   

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler