31.8 C
Ankara
33 C
İstanbul
38.6 C
İzmir
Cuma, Temmuz 30, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerSevdiklerin servetindir

  Sevdiklerin servetindir

  Hep en iyi en güzel en başarılı olanı sevip saymaz mıyız? Onlara hayranlık besleyip içten içe kıskanmaz mıyız, onların yerinde olmak onların hayatını yaşamak istemez miyiz?

  Avatar of hamit keçecioğlu
  Hamit Keçecioğluhttps://haberton.com/
  Hamit Keçecioğlu,1998 yılında hayata merhaba dedi. Lise diplomasını da 2016 yılında aldı, şu an üniversitede okuyor. Spor eğitim ticaret üçgeninde geçen bir hayata sahip. Barışçıl bir ruha sahip.

  Son Dakika Haberleri

  Felçli babamla yürüseydik dünyanın en mutlu insanı olurdum, ama babamı doktora götürecek ne param var ne de inancım.. Sevdiklerin servetindir…

  Paketindeki son sigarasını içmek üzere paketten çıkardı ve çakmağı nerde unuttum diye düşündü bir an elleri ile arka ceplerini ararken aslında sağ ön cebindeydi çakmak..

  Evet nihayet çakmağı bulmuş ve sigarasını içmeye başlamıştı. Yalnız yürümek bazen insana huzur ve güven veriyordu. Evden uzaklaşmıştı baya artık gönül rahatlığı ile sigarasını içebilirdi. Yürüdüğü sokakta çocuklar top oynuyordu her zaman ki gibi bir çoğu gene en iyi en bilindik futbolcunun adlarını söylüyordu top sürerken veyahut gol atarken..

  Hayatta öyle değil midir ? Hep en iyi en güzel en başarılı olanı sevip saymaz mıyız?
  Onlara hayranlık besleyip içten içe kıskanmaz mıyız, onların yerinde olmak onların hayatını yaşamak istemez miyiz? diye düşüncelere dalarken bir an sigarasının bittiğini üzülerek fark etti.
  Evden baya uzaklaşmış sigarasını ev ahalisi görmeden içip bitirmişti ve sağdan sapıp evin yolunu tuttu.

  Onların yaşadığı hayatı istemiyorum diye aniden söylendi kendine, felçli babamla bir yürüseydik dünyanın en mutlu insanı olurdum diye ekledi ama babasını en iyi doktorlara götürecek ne parası kalmıştı ne de inancı..

  Sevdiklerin servetindir
  Sevdiklerin servetindir

  Bunları düşünürken kendisi ile dertleşirken evin kapısında annesinin ona güldüğünü gördü ve aslında mutlu olmanın bazen parayla değil küçük bir tebessümle de olunabileceğini bağırarak herkese duyurmak isterdi ama mutluluğun tadını kaçırmak istemedi, annesine sarılıp evin kapısını kapattı ve bir ev daha günü huzurla bitirdi.. Sabah erkenden kalkıp dükkandan iki dal sigara almıştı borç yine her zamanki gibi..

  Bir gün zengin olacağım bir gün borcum olmadan bu sokaklarda gönlümce gezip dolaşacağım ve evet babamı Ankara‘ya İstanbul’a götüreceğim Allah’ın izniyle.

  Sonra belki babamla bu sokaklarda yürüyüp hadi” ne duruyorsun her gele bana da bir dal sigara versene baba oğul içelim diyecek” babam bana. Biraz utanarak ve çokça sevinerek babama uzatacağım sigarayı beraber içip en sevdiği şarkıyı söyleyeceğim ona ve evin kapısında yine annemi gülerken bulacağız babamla işte o zaman göğe bakıp şükür diyeceğim cennetten bir gün yaşattığı için Rabbime.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler