TRY - Türk Lirası
EUR
10,3120
USD
8,9299
GBP
12,1372
CNY
1,3848
RUB
0,1241
11.4 C
Ankara
13.8 C
İstanbul
14.9 C
İzmir
18 Ekim 2021, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaYazarlarSen ne tür bir hırsızsın?

  Sen ne tür bir hırsızsın?

  Avatar of hamit keçecioğlu
  Hamit Keçecioğluhttps://haberton.com/
  Hamit Keçecioğlu,1998 yılında hayata merhaba dedi. Lise diplomasını da 2016 yılında aldı, şu an üniversitede okuyor. Spor eğitim ticaret üçgeninde geçen bir hayata sahip. Barışçıl bir ruha sahip.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Sen ne tür bir hırsızsın? Evet bu soruyu belki ilk kez duyuyorsun ya da ilk kez biri seni hırsız olmakla itham ediyor.

  Ama dur ne acelem var belki de sana yanlış gelen veyahut zoruna giden sorum doğru soru soruyu sorduğum kişi de doğru kişi!..

  Hepimiz kendi içimizde melek gibi insanız kusurlu olan hatalı olan yanlış olan eksik olan güzel olmayan doğru olmayan dürüst olmayan adil olmayan genelde hep karşımızdaki kişilerdir..

  Doğru bulmadığımız çirkin bulduğumuz işleri saçmalıkları genelde yapan biz değiliz o çirkinliklere o saçmalıklara maruz kalan biziz hep neden çünkü melek gibi insanlarız!

  Biz kimseyi üzmeyiz kimseyi kırmayız kimseye haksızlık yapmayız kimsenin eşinde yahut kızında gözümüz olmaz kimseyi kayırmayız kimseyi kandırmayız kimsenin umutlarını kimsenin hayallerini kimsenin malını mülkünü çalmayız değil mi?..

  Hep bir şeyleri çalınan zorla alınan gasp edilen hakkı verilmeyen hep biziz hep mağdur olan hep boynu bükük olan biziz e mübarek eğer sen değilsen eğer ben değilsem eğer başkası değilse eğer herkes iyiyse eğer herkes adilse eğer herkes güzelse e bunca kötülüğü uzaylılar mı yaptı?

  Uzaylıların başka işi gücü yoktu bizlere sardı diyenleriniz vardır elbet ama ne yazık ki gerçekleri doğruları hakikati doğruyu adil bir şekilde anlatamadığımız için savunamadığımız için korktuğumuz için iki yönlü olduğumuz için yapılan hırsızlıkları edilen haksızlıkları çalınan umutları yıkılan hayalleri görmezden geldik bu yüzden hepimiz hırsız olmasak bile hırsızların yandaşı olduk yandaş da gözümde hırsızdan farksızdır!

  Sen ne tür bir hırsızsın?
  Sen ne tür bir hırsızsın?

  Yıllarca kızı evlenme bahanesiyle kandıran oyalayan kardeşim sen hırsız değil meleksin değil mi ?
  Ortak işlettiği iş yerinde fazladan ya da gizliden cebine para atan kardeşim sen hırsız değil meleksin değil mi ?

  İçine cin kaçmış para ver seni kurtarayım diyen dini kullanan insanların umutlarını çalan dindar! kardeşim sen hırsız değil meleksin değil mi?

  Hırsızlık yapma arkadaşının kalemini yerine bırak diyen ilkokul arkadaşım baban amcalarının malını mülkünü çalınca onlara haksızlık yapınca o hırsızlığa susup o hırsızlık üzerinde saltanat kuran kardeşim sen hırsız değil sen ortak değil sen yandaş değil sen meleksin değil mi?

  Seni işe alacağım ama biraz para ver diyen kardeşim sen hırsız değil sen yardımsever bir meleksin değil mi?

  Banko maçlar var hesabıma biraz para at ondan sonra maçları atarım diyen kardeşim sen hırsız değil emeklerinin karşılığını önceden isteyen bir emektar meleksin değil mi ?

  Soruları uzatmak soruları farklı şekilde sormak elbette ki mümkün ama cevabı belli olduktan sonra ha bir soru sormuşsun ha bin soru sormuşsun ne fark eder?

  Hayatta başka insanların sıkıntılarının asıl sebebi olmak dertlerin nedeni olmak yıkılan ailelerin sebebi olmak bitirilen evliliklerin baş sorumlusu olmak intihar eden insanların geride bıraktığı mektubun muhatabı olmak kavuşamayan aşıkların önündeki engel olmak parasını malını mülkünü çaldığın insanın ettiği bedduaların nedeni olmak meleklerin değil hırsızların şeytanların işidir!

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler