TRY - Türk Lirası
EUR
19,291
USD
18,644
GBP
22,324
CNY
2,609
30 Kasım 2022, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerSelçuk Bayraktar'dan Hürkuş ve Akıncı paylaşımı

Selçuk Bayraktar’dan Hürkuş ve Akıncı paylaşımı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Baykar Teknoloji Lideri ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, 2’nci pilot koltuğunda bulunduğu Hürkuş ve Akıncı ile Samsun semalarında gerçekleştirdiği kol uçuşunun görüntülerini sosyal medya hesabından paylaştı.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nca düzenlenen, dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST, Samsun’da devam ediyor. Festivalin 2’nci gününde dün pilot Murat Özpala ile T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı, Baykar Teknoloji Lideri ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Hürkuş’un 2’nci pilot koltuğunda Akıncı ile birlikte kol uçuşu gerçekleştirdi. Birbirinden zorlu hareketleri başarıyla yapan insanlı ve insansız uçaklar, izleyenlerin beğenisini topladı. 

Selçuk Bayraktar’dan Hürkuş ve Akıncı paylaşımı

O ANLARI SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTI

Selçuk Bayraktar, uçuş öncesi ve uçuş anının görüntülerini sosyal medya hesabından paylaştı. Uçuş öncesi konuşan Bayraktar, “Samsun semalarında TEKNOFEST üzerinde uçuşumuza başlayacağız” dedi. Ardından son hazırlıklarını gerçekleştiren Bayraktar, Hürkuş ile gökyüzüne havalandı.

Selçuk Bayraktar, uçuş sırasında Hürkuş’un telsizinden seslenerek, “Büyük Taarruz’un 100’üncü yılında, AKINCI’nın kolunda, Vecihi’nin ruhuyla, milli uçağımız Hürkuş’ta, milli mücadelemizin meşalesinin yandığı yer Samsun’da, TEKNOFEST semalarında, uçağa dokunan bir çocuğun heyecanıyla, yüzbinlerle teknoloji yarışmalarına katılmış genç kardeşlerimi ve milletimizi selamlıyorum. Yaşasın Milli Teknoloji Hamlesi ile güçlü Türkiye. Yaşasın tam bağımsız Türkiye” ifadelerinde bulundu.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler