TRY - Türk Lirası
EUR
19,654
USD
18,645
GBP
22,920
CNY
2,655
3 Aralık 2022, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerDış HaberlerSel baskınları nedeniyle 190 kişi yaşamını yitirdi

Sel baskınları nedeniyle 190 kişi yaşamını yitirdi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Afganistan Doğal Afetler Yönetimi Bakanlığı, ülkenin 15 farklı bölgesinde meydana gelen sel baskınları nedeniyle 190 kişinin yaşamını yitirdiğini 172 kişinin ise yaralandığını açıkladı.

Afganistan Doğal Afetler Yönetimi Bakanlığı tarafından yayınlanan raporda; başta Parvan, Kapisa, Pençşir, Vardak, Nangarhar, Paktiye, Host, Nuristan, Kunar, Lahman, Bamyan ve Gazni bölgeleri olmak üzere 15 bölgede meydana gelen sel baskınlarında 10 gün içerisinde 190 kişinin yaşamını yitirdiği, 172 kişinin de yaralandığı açıklandı.

Afganistan Doğal Afetler Yönetimi Bakanlığı, ülkenin 15 farklı bölgesinde meydana gelen sel baskınları nedeniyle 190 kişinin yaşamını yitirdiğini 172 kişinin ise yaralandığını açıkladı.

Raporda; selin 4 bin aileyi etkilediği ve 3 bin ailenin erzak yardımı aldığı ifade edildi. Selde bin 55 evin hasar gördüğü, can kayıplarının en çok yaşandığı yerin ise Parvan bölgesi olduğu belirtildi. Parvan bölgesinde hala bulunamayan cansız bedenlerin olduğu bilgisi paylaşıldı.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler