21.6 C
Ankara
18.5 C
İstanbul
26 C
İzmir
Salı, Mayıs 11, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaSelden etkilenenler için 2,5 milyon TL kaynak aktaracağız

  Selden etkilenenler için 2,5 milyon TL kaynak aktaracağız

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Bakan Selçuk, “Giresun’da selden etkilenen vatandaşlarımız için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına 2,5 milyon TL kaynak aktaracağız” dedi.

  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, Giresun’da 22 Ağustos’ta meydana gelen sel ve heyelan felaketinden etkilenen vatandaşlar için tüm kaynakların seferber edildiğini duyurdu. Bakan Selçuk, afetten etkilenen vatandaşlar için bölgedeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına 2,5 milyon TL kaynak aktarılacağını bildirdi.

  Selden etkilenenler için 2,5 milyon tl kaynak aktaracağız
  Selden Etkilenenler Için 2,5 Milyon Tl Kaynak Aktaracağız

  Selçuk, Psiko-sosyal Destek (PSD) ekiplerinin olayın yaşandığı andan itibaren sahada çalışmalara başladığını ifaede ederek, 60 kişiden oluşan PSD ekibi ile 2 mobil sosyal hizmet merkezi aracının hizmet verdiğini kaydetti. Bakan Selçuk, “Vatandaşlarımızın kendilerini yalnız hissetmemesi için tüm imkanlarımızı seferber ettik.

  Ekiplerimiz, 2 mobil sosyal hizmet merkezi aracımız ile Giresun’a bağlı Dereli ve Tirebolu ilçeleri ile civar köylerde faaliyetlerini sürdürüyor. Ayrıca kayıp vatandaşlarımız için arama faaliyetleri devam ederken, kayıp ve vefat edenlerin yakınlarına PSD ekiplerimiz gerekli tüm desteği sunuyor” dedi.

  Bakan selçuk, "giresun'da selden etkilenen vatandaşlarımız için sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına 2,5 milyon tl kaynak aktaracağız" dedi.
  Bakan Selçuk, “Giresun’Da Selden Etkilenen Vatandaşlarımız Için Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakıflarına 2,5 Milyon Tl Kaynak Aktaracağız” Dedi.

  Doğal afetten etkilenen vatandaşların acılarını dindirmek için başta psikolog, sosyolog ve sosyal çalışmacı olmak üzere oluşturulan ekiplerin var gücüyle çalıştığını ifade eden Bakan Selçuk, “Ekiplerimiz vatandaşımız ile bire bir temasa geçiyor. Yapılan çalışmalar ve incelemeler sonrasında ihtiyaç sahibi hanelerimizin sosyal ekonomik destek hizmetinden yararlandırılmasını sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler