16.4 C
Ankara
15.9 C
İstanbul
21 C
İzmir
Perşembe, Nisan 22, 2021
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanSeçkin Türesay son yolculuğuna uğurlandı

  Seçkin Türesay son yolculuğuna uğurlandı

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Okunmalı

  Koronavirüs nedeniyle 77 yaşında hayatını kaybeden Türk basının duayen isimlerinden Seçkin Türesay son yolculuğuna uğurlandı.

  Türk basının duayen isimlerinden Seçkin Türesay koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü özel hastanede perşembe günü hayatını kaybetti. Seçkin Türesay için bugün öğle vakti Karacaahmet Şehitler Camii‘nde tören düzenlendi.

  Törende kızı Seçil Türesay taziyeleri kabul etti. Cenaze törenine Türkiye Gazeteciler Cemiyeti eski başkanı Oktay Ekşi, Hürriyet eski Yurtdışı Yayınlar Müdürü Ertuğ Karakullukçu, Aydın Doğan’ın eşi Sema Doğan ve kızı Vuslat Doğan Sabancı, yakınları, meslektaşları ve sevenleri katıldı.  Dua ve helallik alındıktan sonra cenaze namazı kılındı. Seçkin Türesay Karacaahmet Mezarlığı’ndaki aile kabristanlığına defnedildi.

  Seçkin türesay son yolculuğuna uğurlandı
  Seçkin Türesay son yolculuğuna uğurlandı

  “HEM MESLEKTAŞIM HEM DE EN İYİ ARKADAŞIMDI”

  Kızı Seçil Türesay, “Babam meslektaşım bir de en iyi arkadaşımdı. Ben hep arkadaşlarıma gazetelerde çalıştığım dönemlerde sevdiğim meslektaşımla buluştum derdim. Çok büyük bir kayıp ama bir şekilde de vadede dolduğunda yapacak çok da fazla bir şey olmuyor. Bundan sonraki yolculuğu inşallah huzurlu olur. Meslektaşı olduğum için de ayrı bir sevgisi vardı. Bundan sonra ihtiyacı olan tek şey dua.” dedi.

  “MESLEĞİMİZİN YÜZ AKI OLAN BİRİSİYDİ”

  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti eski Başkanı Oktay Ekşi ise, “Sevgili Seçkin bizim mesleğimizin yüz akı olan mensuplarından biriydi. Kişiliği sağlam ve idealleri olan bir meslektaşımızdı. Dürüst bir insandı. Benim üzerimde çok olumlu izlenimler bırakan bir arkadaşımızdı. Meslektaşlarıma ve ailesine başsağlığı dileklerimi sunuyorum.” diye konuştu.

  Koronavirüs nedeniyle 77 yaşında hayatını kaybeden türk basının duayen isimlerinden seçkin türesay son yolculuğuna uğurlandı.
  Koronavirüs nedeniyle 77 yaşında hayatını kaybeden Türk basının duayen isimlerinden Seçkin Türesay son yolculuğuna uğurlandı.

  Cenazeye gelen Vuslat Doğan Sabancı, “Seçkin Beyle gençliğimde, ilk meslek hayatıma başladığımda tanıştım. Hep abi olarak gerçekten bana destek olan, yol gösteren çok önemli bir büyüğümüzdü.  Allah rahmet eylesin. Kızgınlığı yoktu. Her şeye iyilikten bakardı, olumlu bakardı. İyilik dolu bir insandı. Mekanı cennet olsun.” dedi.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler