TRY - Türk Lirası
EUR
10,3120
USD
8,9299
GBP
12,1372
CNY
1,3848
RUB
0,1241
15.1 C
Ankara
16.8 C
İstanbul
17.7 C
İzmir
16 Ekim 2021, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş Dünyası'Savunma Sanayii Tedarikçi Zirvesi' düzenlendi

  ‘Savunma Sanayii Tedarikçi Zirvesi’ düzenlendi

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Gaziantep’te ‘Savunma Sanayii Tedarikçi Zirvesi düzenlendi. Zirvede, Savunma Sanayii Başkanlığı’nca ihtiyaç duyulan ve kente yapılması planlanan 13 konuda yatırım önerileri konuşuldu.

  Gaziantep‘te savunma sanayi sektörüne üretim yapma kapasitesini artırmak ve sanayinin katma değerli üretim yapmasını sağlamak amacıyla ‘Savunma Sanayii Tedarikçi Zirvesi’ düzenlendi. Bir otelde düzenlenen zirveye; Vali Davut Gül, Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, İKA Genel Sekreteri Burhan Akyılmaz, Savunma Sanayii Başkanlığı Sanayileşme Daire Başkanı Murat Çizgel ve iş insanları katıldı. Zirvede Savunma Sanayii Başkanlığı’nca ihtiyaç duyulan ve Gaziantep’te yapılması planlanan 13 konuda yatırım önerileri konuşuldu.

  Gaziantep’in potansiyelinin çok yüksek olduğunu ve her şeyi üretebileceğini ifade eden Vali Davut Gül, ”Gaziantep olarak potansiyelimiz çok fazla. Şu an beklenilen ve istenilen mevcut savunma sanayisinde iş yapabilecek firmaların kapasitelerinin geliştirilmesi bu kurumların farklı ürünler üretmelerini sağlanmasıdır. Kurumlar mevcut tezgahlarda sadece 11 ürün yapabiliriz diye kendilerini sınırlandırmasınlar. Gaziantep her şeyi üretebilir. Gazi şehrin bir ruhu var. Gaziantep’in ruhu üretim ve ticarettir. Anadolu şehirlerinden farkımız budur. Sermaye kurma anlamında üretim yapma anlamında hazırız yeter ki piyasada yeri ve karşılığı olsun” dedi.

  Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, Gaziantep ve Gaziantep Sanayi Odası olarak birçok ilkleri gerçekleştirdiklerini ifade ederek, savunma sanayiinde üretim yapmak ve üretim kültürünün artmasını arzuladığını söyledi.

  Webp. Net resizeimage 2021 10 13t144818. 396 - i̇ş dünyası - haberton
  Gaziantep’te ‘Savunma Sanayii Tedarikçi Zirvesi düzenlendi. Zirvede, Savunma Sanayii Başkanlığı’nca ihtiyaç duyulan ve kente yapılması planlanan 13 konuda yatırım önerileri konuşuldu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler