TRY - Türk Lirası
EUR
10,3120
USD
8,9299
GBP
12,1372
CNY
1,3848
RUB
0,1241
17.1 C
Ankara
17 C
İstanbul
21 C
İzmir
21 Ekim 2021, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş Dünyasıİş arayanlar Kariyer ve İstihdam Fuarı'nda

  İş arayanlar Kariyer ve İstihdam Fuarı’nda

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Eyüpsultan Belediyesi, ilçede iş arayan ve kariyer için vatandaşların iş hayatına kazandırılması ve istihdam edilmesi için çalışma yaptı.

  Eyüpsultan Kültür ve Sanat Merkezi’nde (EKSM) bugün, Kariyer ve İstihdam Fuarı’nın 2’ncisi düzenlendi. Sektöründe öncü firmalar ve iş arayan kişiler ise bu vesileyle bir araya geldi. İş arayıp bulamayan kişilerin, çeşitli boş iş pozisyonu bulabileceği fuara toplam 30 firma katıldı. İş arayanlar, kendine uygun olan iş pozisyonlarına özgeçmişleri ile birebir başvurarak iş görüşmesi gerçekleştirdi.

  Buradaki asıl amaçlarının iş arayanlar ile işverenleri bir araya getirmek olduğunu belirten Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, pandemi sonrası yaşanan işsizlik sıkıntısını bir nebze de olsa rahatlatmak istediklerini belirtti. Başkan Köken, “İş arayanlar tam olarak ne istediğini, aradığını bilmiyor. Biz bunlarla ilgili altyapı ve ön form hazırlıyoruz. Fuara; yetkili, çeşitli işlerin uzmanlarını, kariyer firmalarını getirdik. İş arayanlar bu firmalarla görüşüp hangi alanda çalışması gerektiğini belirleyebilecek” diye konuştu.

  Webp. Net resizeimage 2021 10 13t143758. 616 - i̇ş dünyası - haberton
  Eyüpsultan Belediyesi, ilçede iş arayan ve kariyer için vatandaşların iş hayatına kazandırılması ve istihdam edilmesi için çalışma yaptı.

  İlk fuarda 600 kişi iş buldu

  İlk fuarı 2019’da gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Köken, birincisinde toplam bin 400 kişinin katıldığını, 600 kişinin de iş bulduğunu vurguladı. Bugün rakamların daha da artmasını beklediklerini ifade eden Başkan Köken, “Buradaki işe girme rakamları ve doğruluğunu takip ediyoruz. Neticeye göre bu tür fuarı 6 ayda bir yapmayı planlıyoruz” şeklinde konuştu. İş arayan kişilere önerilerde bulunan Başkan Köken son olarak şunları söyledi:  ”Her işi yapabilirim diye bir şey yok. Yeteneğiniz neyse ona yönelin. Çeşitli kurslar alın. Bu konuda bizden de yardım alabilirsiniz.”

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler