TRY - Türk Lirası
EUR
18,2015
USD
18,1073
GBP
21,4339
CNY
2,6558
29.8 C
Ankara
31.5 C
İstanbul
36.1 C
İzmir
19 Ağustos 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaSarıgül: Benim devletim şefkatli ve merhametlidir

  Sarıgül: Benim devletim şefkatli ve merhametlidir

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “Benim devletim şefkatli ve merhametlidir. İnanıyorum ki devletimiz şefkat ellerini 250 bin kader mahkumuna ulaştıracaktır” dedi.

  TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, partililerle görüşmek ve bayramlaşmak amacıyla öğlen saatlerinde Diyarbakır’a geldi. Sarıgül ve beraberindekiler, Yenişehir ilçesinde bulunan il teşkilatında partililer ve vatandaşlarla bayramlaştı. Sarıgül daha sonra Bağlar ilçesinde bulunan E Tipi Cezaevi önüne geçti. Burada konuşan Sarıgül, devletin şefkatli ve merhametli olduğunu belirterek, “İnanıyorum ki devletimiz şefkat ellerini 250 bin kader mahkumuna ulaştıracaktır.

  Dışarı çıkan 250 bin kader mahkumuna ekonomik ve ticari destek vermemiz lazım. Sosyal ve psikolojik destek vermemiz lazım. Onlara iş imkanı sağlamamız lazım. 6.5 milyon mülteciye kucak açan Türkiye Cumhuriyetinin, 250 bin kader mahkumuna kucak açacağına inanıyorum. Hiçbir siyasi parti farkı gözetmeksiniz bütün siyasi partileri ‘Affet Türkiye’ çağrısına katılmaya davet ediyorum” dedi.

  Sarigul benim devletim sefkatli ve merhametlidir 1 - politika - haberton
  Sarıgül: benim devletim şefkatli ve merhametlidir

  ‘ÖĞRENCİLERİN KREDİ BORÇLARI SİLİNMELİDİR’

  Daha sonra parti binasında konuşan Sarıgül, Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun (KYK) öğrencilere olan alacaklarının tamamının silinmesi gerektiğini söyledi. Sarıgül, “Diyarbakır Ergani’den İstanbul’a giden ve yurda yerleşen bir çocuk düşünün ve yurt müdürü diyor ki senin bu ay kredin yatmadı. Morali bozuluyor, param parça oluyor. Çocuk ders mi, çalışsın? Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun ismini Öğrenci Ağırlama Merkezi olarak da değiştirmemiz lazım.

  Buradan iktidara çağrım, biraz tasarruf yapın. Ve bu öğrencilerimizin borçlarını lütfen tamamını silin. 15 bin lira olan borç, faizlerle birlikte olmuş 70- 80 bin TL. Binlerce öğrenci, anne ve baba perişan vaziyette, bu ortamda bu ekonomik krizde üniversite öğrencilerimizin yüzünü güldürmemiz lazım. Bu sorunu çözmemiz lazım” diye konuştu. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler