TRY - Türk Lirası
EUR
20,502
USD
19,037
GBP
23,266
CNY
2,765
22 Mart 2023, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerPolitikaSarıgül: AFAD'ı tahrip edemeyiz

Sarıgül: AFAD’ı tahrip edemeyiz

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği Kilis’i ziyaretinde, “AFAD’ın başındakileri liyakat yönünden eleştirebiliriz, bu depremde yetersiz bulabiliriz ama AFAD’ı tahrip edemeyiz” dedi.  

TDP Genel Başkanı Sarıgül, Kahramanmaraş merkezli 2 büyük depremin vurduğu Kilis’i ziyaret etti. Burada açıklamalarda bulunan Sarıgül, ‘Deprem ve Doğal Afetler Bakanlığı’ kurulması gerektiğini dile getirip, yaşanan her deprem sonrası ‘Deprem kendini hatırlatıyor’ diyerek bu önerilerini tekrarladıklarını kaydetti. Sarıgül, ”Bölgede hayatı olabildiği kadar normale döndürmek için çalışmamız gerekiyor. Halkın günlük ihtiyaçlarını karşılamak, kış şartlarından koruyacak şekilde barınmalarını sağlamak, ondan sonra da geçici iskana geçmemiz lazım. 

Sarigul afadi tahrip edemeyizz - politika - haberton
Sarıgül: afad’ı tahrip edemeyiz

Deprem bölgesinde planlama yapmadan inşaatlara başlanması doğru değildir. Elbette ki bir an önce hayat normale dönsün, insanlar evlerine kavuşsun isteriz ama bunu en sağlıklı ve doğru şekilde yapmak zorundayız. Şehirlerimizin depreme dayanıklılığını, mimarisini, tarihi dokusunu, sosyal ve ekonomik gelişmesini öngörerek planlamamız lazım. ‘Kızılay’, ‘AFAD‘, ‘Ahbap’, ‘Babala’ diye ayrımcılık yapılıyor olmasını doğru bulmuyoruz.

Kızılay, orayı yönetenlerin değil hepimizin Kızılay’ıdır. Yönetimler gider, Kızılay kalır. AFAD, tüm yurttaşlarımızın vergileriyle çalışan bir devlet kurumudur. AFAD’ın başındakileri liyakat yönünden eleştirebiliriz, AFAD’ı bu depremde yetersiz bulabiliriz ama tahrip edemeyiz. Devleti yönetenler, yetki kıskançlığı yapmadan uzanan her eli tutmak zorundadır. Merkezi ve yerel idareler, bir bütün olarak hareket etmelidir. Ülkeyi yönetenler ve parti liderleri, siyasi kaygılarını bir kenara bırakmalıdır. Öfke, nefret ve tehdit diliyle bir yere varamayız” diye konuştu. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler