TRY - Türk Lirası
EUR
17,8441
USD
18,4157
GBP
19,9967
CNY
2,5834
9.3 C
Ankara
16.3 C
İstanbul
11 C
İzmir
25 Eylül 2022, Pazar
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerSancaktepe Belediyesi aşure dağıttı

Sancaktepe Belediyesi aşure dağıttı

Tuğba Öztürk
Tuğba Öztürkhttps://haberton.com
Ankara doğumlu, Gazi Üniversitesi Basın Yayın mezunu, Medya ve İletişim konularına ilgili olan Haberton Muhabiri!

Haftanın Öne Çıkanları

Muharrem ayı dolayısıyla Sancaktepe Belediyesi aşure dağıttı. İlçede dört noktada dağıtılan aşureye vatandaşların ilgisi yoğun oldu.

Samandıra Saat Kulesi Meydanı, Yenidoğan Merkez Camii, Sarıgazi Demokrasi Caddesi ile İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde dağıtılan aşureye vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Aşure ikramında konuşan Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, “Malumunuz Muarrem ayı aşure ayı demektir. Biz de mübarek aylarda bereketimizi paylaşalım diye aşure dağıtımı yapıyor, ilçemizin meydanlarında aşurelerimizi vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. Aşurelerimizi önce Yenidoğan’da dağıttık, şimdi Sarıgazi’de dağıtıyoruz buradan sonra da Samandıra Meydan’da dağıtacağız. Bu mübarek günlerin bereketini hep birlikte yaşamak adına vatandaşlarımızla aşuremizi paylaşıyoruz” dedi.

Sancaktepe belediyesi asure dagitti 1 - yerel haberler - haberton
Sancaktepe belediyesi aşure dağıttı

 “ORUCUMUZU TUTUP, AŞUREMİZİ PİŞİRİP HERKESLE PAYLAŞIRIZ”

59 yaşındaki Sultan Bengü de belediyeye teşekkür ederek “Çok güzel yapmış, Allah kabul etsin. Bu ayda aşuremiz meşhurdur. Orucumuzu tutup, aşuremizi pişirip herkesle paylaşırız. Paylaşmak çok güzel o yüzden bu tür etkinliklerin devam etmesini isterim. Biz de her zaman aşureyi pişirip komşularımızla paylaşırız” diye konuştu.

UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU

Yoğun ilgi gören etkinlikte, aşurenin tadına bakmak isteyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu. Kimi çocukları için kimi de eşi için dağıtılan aşureden alıp evine götürdü. Gün boyunca süren program kapsamında vatandaşlar aşureye doydu.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler