TRY - Türk Lirası
EUR
16,7983
USD
15,9038
GBP
19,8615
CNY
2,3762
22.9 C
Ankara
18.7 C
İstanbul
25.7 C
İzmir
22 Mayıs 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerTeknoloji HaberleriSaha Robotik, 380 bin dolar tohum yatırım aldı 

  Saha Robotik, 380 bin dolar tohum yatırım aldı 

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Saha Robotik, APY Ventures’in liderlik ettiği yatırım turunda 380 bin dolar yatırım aldı. Yatırım turunda alınan fon Saha Robotik tarafından üretilen 4 farklı ürünün geliştirilmesinde kullanılacak. 

  Ekim 2020’de Murat Ayrancı, Emre Çekiç ve Orhan G. Hafif tarafından kurulan Saha Robotik, APY Ventures liderliğinde 380 bin dolar tohum yatırımı aldı. Kapalı alanlarda asansörleri insanlar ile kullanarak servis ve teslimat robotları hizmeti sunan Saha Robotik, farklı operasyonlarda 4 farklı ürünüyle servis hizmeti sunuyor. 

  Saha Robotik, Türkiye’nin en yüksek yapılı lokasyonları başta olmak üzere kapalı alanlarda hizmet sağlıyor. Global asansör şirketleriyle entegrasyonu olan Saha Robotik ürünleri, kapalı alanlar içerisinde teslimat noktasında ürünler geliştiriyor. 

  4 FARKLI ÜRÜN İLE HİZMET SUNUYOR 

  Kapalı alanlarda otonom taşıma sağlayan ürünleri Speedy Kurye, özellikle hastanelerde, otellerde, kompleks yapılarda dışarıdan gelen kargoların dağıtımını otonomize etme olanağı sağlıyor. Restoranlarda mutfak ve masalar arasında garsonlarla birlikte çalışarak verimlilik ve kullanıcı deneyimini arttırmaya yönelik kullanılan servis robotu ürünü olan Speedy Servis, garsonların yürüme işlerini azaltmanın yanında restoran içinde inovatif bir çözüm olma özelliği taşıyor.   

  Speedy Market, hizmet verdiği lokasyonlardaki kullanıcılara Speedy.market uygulaması üzerinden verdikleri siparişleri, yüzde 100 otonom şekilde dairelerine kadar ulaştırıyor. Bu vesileyle kullanıcılar teslimat ücreti ve minimum sepet tutarı kriterleri olmadan bu hizmetten faydalanıyor. Sistem ortalama 4 dakikada teslimat sağlıyor.  

  ROBOTİK TEKNOLOJİLER GELECEĞİMİZİ ŞEKİLLENDİRİYOR 

  Saha Robotik yatırım turu hakkında konuşan Albaraka Portföy Genel Müdürü Muhammed Emin Özer, “APY Ventures olarak hizmet sektörüne odaklanan girişimleri yakından takip ediyoruz. Otonom teknolojiler ve mobilite yıllardır etkisini büyüyerek sürdüren bir girişim alanı ve ülkemizde de yükselişini sürdürüyor. Mevcut ürünleri ve potansiyeli düşündüğümüz zaman bu tohum yatırımın büyük bir etki yaratacağına inanıyoruz. APY Ventures olarak bu tohum yatırım turuna liderlik etmekten memnuniyet duyuyoruz” dedi. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler