TRY - Türk Lirası
EUR
15,5025
USD
13,7027
GBP
18,1321
CNY
2,1490
7.3 C
Ankara
12.5 C
İstanbul
14.7 C
İzmir
5 Aralık 2021, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamSağlık çalışanlarına şiddet protesto edildi

  Sağlık çalışanlarına şiddet protesto edildi

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Üsküdar’da sağlık çalışanlarına şiddet protesto edildi; görevi başında öldürülen Dr. Aynur Dağdemir anıldı

  İstanbul Tabip Odası ve Türk Tabipler Birliğine bağlı grup Üsküdar Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde toplandı. Gruptakiler, sağlık çalışanlarına şiddeti protesto ederken, görevi başında öldürülen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Aynur Dağdemir’i ölümünün 6. yıl dönümünde andı.

  " her birimiz her gün sözel şiddete maruz kalıyoruz. Yalnızca 2020 yılında 12 bine yakın beyaz kod verilen sağlıkta şiddet olayı yaşanmıştır"
  ” Her birimiz her gün sözel şiddete maruz kalıyoruz. Yalnızca 2020 yılında 12 bine yakın beyaz kod verilen sağlıkta şiddet olayı yaşanmıştır”

  Grup adına basın açıklamasını Feray Kaya okudu. Açıklamada “Samsun‘da görev yaptığı esnada birlikte çalıştığı sağlık çalışanının eski eşi tarafından bıçaklanarak katledilen Dr. Aynur Dağdemir’in bugün aramızdan ayrılışının yıl dönümü. Dağdemir, çalışma arkadaşını şiddetten korumak isterken öldürüldü. Kayıplarımızın yanı sıra meslektaşlarımız iş yerlerinde bıçaklı, silahlı, sopalı, oraklı, taşlı fiziksel saldırılara uğruyor. Her birimiz her gün sözel şiddete maruz kalıyoruz. Yalnızca 2020 yılında 12 bine yakın beyaz kod verilen sağlıkta şiddet olayı yaşanmıştır.

  Hiçbir kamu kurumuna, hatta alışveriş merkezlerini kontrolsüz girilemezken hastanelere akla gelebilecek her türlü zarar verici alet ile girilebilmesini kabul etmiyoruz. Bu nedenle güvenli çalışma alanları oluşturulmasının gereklilik olduğunu ve bütün sağlık çalışanları için güvenli çalışma ortamlarının oluşturulması konusunda sorumlu olduklarını hatırlatıyoruz. Hekime, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin sonlanması için etkili ve caydırıcı yasaların için mücadeleyi veriyoruz. Sağlıkta sokakta, evde şiddetsiz sağlıklı bir dünya için mücadeleye devam edeceğiz.” ifadeleri yer aldı.

  Grup basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler