TRY - Türk Lirası
EUR
18,1895
USD
18,1049
GBP
21,3741
CNY
2,6557
29.6 C
Ankara
29.6 C
İstanbul
35.9 C
İzmir
19 Ağustos 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamSaçı olmayan kız çocuklarına ücretsiz peruk

  Saçı olmayan kız çocuklarına ücretsiz peruk

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Ankara’da 7 yıllık kadın kuaförü Yasin Kirazlı (28), kanser ve çeşitli rahatsızlıklar nedeniyle saçı olmayan kız çocuklarına ücretsiz peruk yapıyor.

  Ankara’da çalışan kadın kuaförü Yasin Kirazlı, Türkiye’nin çeşitli illerinde, kanser ve genetik rahatsızlıklar gibi hastalıklar nedeniyle saçı olmayan kız çocuklarının hayalini gerçekleştiriyor. Kirazlı, müşterilerinin bağışladığı, doğal ve işlem görmemiş saçlardan, saçı olmayan kız çocuklarına kafa ölçülerine göre özel peruk tasarlıyor.

  Saci olmayan kiz cocuklarina ucretsiz peruk 1 - yaşam - haberton
  Saçı olmayan kız çocuklarına ücretsiz peruk

  Genetik rahatsızlıklar nedeniyle doğuştan saçı olmayan Suriyeli Hale Bereket’in (8), “Keşke benim de saçım olsa” mesajına kayıtsız kalmayan Kirazlı, kızın da hayalini gerçekleştirdi. Sosyal medyadaki videolarını izleyen birçok çocuğun da umutla kendisine mesaj attığını söyleyen Kirazlı, “Bir müşterimin saçlarını kazırken çok etkilendim ve bunun üzerine saçı olmayan kız çocuklarına saç yapmaya başladım. Bugüne kadar 180’i aşkın çocuğun saçını yaptım. Sırada bekleyen birçok çocuk var” dedi.

  Saci olmayan kiz cocuklarina ucretsiz peruk 2 - yaşam - haberton
  Saçı olmayan kız çocuklarına ücretsiz peruk

  ‘KIZ ÇOCUKLARININ SAÇLARIYLA DOLAŞMASINI İSTEDİK’

  Kirazlı, sosyal medyadan gelen mesajlara kayıtsız kalamadıklarını belirterek, “Kız çocuklarımızın kimsenin dikkatini çekmeden, okulda saçlarıyla özgürce dolaşmasını istedik. Vicdanen çok rahatım. Duyarlı insanlarımız bize bağış yoluyla saçlarını gönderiyor. Çocuklara daha uygun ve sağlıklı bir şeyler verebilmek adına benim başlattığım bir proje. 2015 yılından beri devam ettiriyorum. Gayet başarılı bir şekilde devam ediyoruz. İçim buruk, duygu doluyum. Keşke bu çocukların kendi saçı olsa da bu durumlara ihtiyaç kalmasa” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler