TRY - Türk Lirası
EUR
19,363
USD
18,592
GBP
22,480
CNY
2,591
26 Kasım 2022, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerDış HaberlerRusya, Google Haberler'e erişimi engelledi

Rusya, Google Haberler’e erişimi engelledi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Rusya, erişim yasağı getirdiği platformlara Google Haberleri’de ekledi. Roskomnadzor, Moskova’nın Ukrayna’daki askeri eylemleri hakkında ‘sahte’ bilgiler içeren bilgilere erişim sağladığını söyleyerek Google News internet hizmetine erişimi engelledi.

Russia Today’de yayınlanan habere göre düzenleyici, “Amerikan çevrimiçi haber kaynağının, Ukrayna topraklarındaki özel bir askeri operasyonun seyri hakkında güvenilmez, sosyal açıdan önemli bilgiler içeren çok sayıda yayın ve materyale erişim sağladığını” belirtti.

Bilerek yanlış bilgilerin kamuya yayılması

Roskomnadzor yaptığı açıklamada, Rus ordusunun eylemleri hakkında “bilerek yanlış bilgilerin kamuya yayılmasının” ceza gerektiren bir suç olduğunu belirtti.

Rusya, Facebook, Instagram ve Twitter’a da erişim yasağı getirmişti. Google News bu listeye eklenen en son haber kaynağı oldu.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler