TRY - Türk Lirası
EUR
20,581
USD
19,072
GBP
23,369
CNY
2,780
24 Mart 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerYaşamRize'de depremzede çocuklar için etkinlik düzenlendi

Rize’de depremzede çocuklar için etkinlik düzenlendi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Rize’ye getirilip yerleştirilen depremzede çocuklar için etkinlik düzenlendi. Balonlarla süslenen salona gelen çocuklar palyaçolar eşliğinde dans etti.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 3 bin 600 depremzedenin misafir edildiği Rize’de 606 öğrenciye yönelik sosyal destek ve motivasyon çalışmaları sürdürülüyor. Kentte İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde depremden etkilenen ilkokul öğrencilerine yönelik etkinlik düzenlendi. Balonlarla süslenen salona gelen çocuklara, palyaçolar tarafından patlamış mısır ile pamuk şekeri ikram edildi. Üniversite öğrencileri tarafından yüzleri de rengarenk boyanan çocuklar, şenlikte müzik eşliğinde dans etti.

Rizede depremzede cocuklar icin etkinlik duzenlendiz - yaşam - haberton
Rize’de depremzede çocuklar için etkinlik düzenlendi

‘DEPREMİ UNUTTURMAK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ

Etkinlikte konuşan Rize Vali Yardımcısı Ertuğrul Arslan, çocuklara depremi unutturmak için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti. Arslan, “Duygulanmamak elde değil. Şu ortama girdiğim ilk andan itibaren yoğun bir duygu patlaması içindeyim. Onlarla birlikte olmaktan son derece keyif duyduğumu ifade etmek istiyorum. İnşallah bu süreci böyle atlatırız. Onlar çocuk, onların mutluluğunu görünce depremi unutmuş gibiler. İnşallah unutturma adına da elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi.

Adıyaman’dan gelen Şengül Ağlamaz depremin izlerini yavaş yavaş atlattıklarını ifade ederek, “Burada olmaktan çok mutluyuz. Bizimle çok güzel ilgileniyorlar. Çocuklar için çok güzel şeyler yapıyorlar. Bütün halkımızdan Allah razı olsun. Çocuklar çok etkilendi. Şu anda çok güzel şeyler yaşıyorlar. Çocuklara çok güzel ilgi gösteriliyor” diye konuştu. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler