TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
26 Mart 2023, Pazar
Ana SayfaHaberlerYaşamAFAD gönüllüsü olarak enkazdan 7 kişiyi sağ çıkardı

AFAD gönüllüsü olarak enkazdan 7 kişiyi sağ çıkardı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Mardin’de işlettiği dükkanını kapatıp, AFAD gönüllüsü olarak deprem bölgesine giden Ahmet Can (34), enkazdan 7 kişiyi sağ çıkardı.

Can, “Eve döndüm ama aklım, fikrim, kalbim hala Kahramanmaraş’ta. Felaket çok büyük. Rabbim bir daha böyle acılar yaşatmasın” dedi.

Afad gönüllüsü olarak enkazdan 7 kişiyi sağ çıkardı
AFAD gönüllüsü olarak enkazdan 7 kişiyi sağ çıkardı

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından birçok arama-kurtarma ekibi, felaket bölgesine yönlendirildi. AFAD ekipleri, depremzedeleri kurtarmak için seferber oldu. Mardin’in Kızıltepe ilçesinde oturan AFAD gönüllüsü Ahmet Can da çiğ köfte dükkanını kapatıp, Kahramanmaraş’a gitti. Burada enkaz çalışmalarına katılan Can, 7 kişiyi kurtardı. Enkaz çalışmalarının sonlandırılması ile dönüp, dükkanını açan Can, ilk iş gününde müşterilerinden para almadı.

‘FELAKET ÇOK BÜYÜK’

Van depremi ile Manavgat’taki orman yangınında da gönüllü olduğunu belirten Can, deprem bölgesinde yoğun çaba harcadıklarını söyledi. Mardin İl AFAD gönüllüsü olarak Kızıltepe Kaymakamlığı’na bilgi verip, yola çıktığını, Diyarbakır, Gaziantep ve Kahramanmaraş’a gittiğini belirten Can, “Çok zor bir süreçti, anlatılacak gibi değil. Kahramanmaraş yerle bir olmuştu, binalar yıkılmıştı, enkaz altında canlılar vardı. Tabii hemen işe koyulup, çalışmaya başladık.

Mardin'de işlettiği dükkanını kapatıp, afad gönüllüsü olarak deprem bölgesine giden ahmet can (34), enkazdan 7 kişiyi sağ çıkardı.
Mardin’de işlettiği dükkanını kapatıp, AFAD gönüllüsü olarak deprem bölgesine giden Ahmet Can (34), enkazdan 7 kişiyi sağ çıkardı.

7 canlıyı enkazdan sağ salim çıkardım, ailelerini sevindirmek beni de çok mutlu etti. Tabii bir canlıya ulaşmak çok zordu ama saniyelerle mücadele ediyorduk. Kolay değil ama hep birlikte bu süreci atlatacağız. Her ilçede en az 150 gönüllünün hazır olması lazımdı. Bu konuda biraz daha duyarlılığın oluşması lazım. Eve döndüm ama aklım, fikrim, kalbim hala Kahramanmaraş’ta. Felaket çok büyük. Rabbi’m bir daha böyle acılar yaşatmasın” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler