TRY - Türk Lirası
EUR
15,3550
USD
13,4491
GBP
18,3653
CNY
2,1205
-4.4 C
Ankara
7.5 C
İstanbul
5.2 C
İzmir
18 Ocak 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatRessam Celalettin Tandoğdu anısına sergi

  Ressam Celalettin Tandoğdu anısına sergi

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Celalettin Tandoğdu anısına Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde (TKSM) ölümünün 1’inci yıldönümünde sergi düzenlenecek.

  Ressam celalettin tandoğdu anısına sergi
  Ressam Celalettin Tandoğdu anısına sergi
  Geçtiğimiz 21 aralık’ta hayatını kaybeden ::bi̇rgrupi̇nsan:: sanat platformu’nun kurucusu ressam celalettin tandoğdu anısına türkan saylan kültür merkezi’nde (tksm) ölümünün 1’inci yıldönümünde sergi düzenlenecek. 15 ocak’a kadar devam olacak sergide 110 platform üyesi sanatçının farklı malzeme ve tekniklerle yaptığı resimler yer alacak.
  Geçtiğimiz 21 Aralık’ta hayatını kaybeden ::BİRGRUPİNSAN:: Sanat Platformu’nun kurucusu ressam Celalettin Tandoğdu anısına Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde (TKSM) ölümünün 1’inci yıldönümünde sergi düzenlenecek. 15 Ocak’a kadar devam olacak sergide 110 platform üyesi sanatçının farklı malzeme ve tekniklerle yaptığı resimler yer alacak.

  Geçtiğimiz 21 Aralık’ta hayatını kaybeden ::BİRGRUPİNSAN:: Sanat Platformu’nun kurucusu ressam Celalettin Tandoğdu anısına Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde (TKSM) ölümünün 1’inci yıldönümünde sergi düzenlenecek.

  15 Ocak’a kadar devam olacak sergide 110 platform üyesi sanatçının farklı malzeme ve tekniklerle yaptığı resimler yer alacak.

  Celalettin Tandoğdu anısına düzenlenecek sergiyi organize eden Hülya Düzenli yaptığı açıklamada, “Bildiğiniz gibi ::BiRGRUPİNSAN:: Sanat Platformu’nun kurucusu olan sevgili arkadaşımız ressam Celalettin Tandoğdu’yu  21 Aralık 2020’de kaybettik.

  Onu pandemi koşulları nedeniyle sessiz sedasız yolcu etmek zorunda kalmıştık. O günlerde TSKM’de BGİ İkinci Büyük Sergisi’ni açmak üzereydi ve hastalığı nedeniyle ertelenmişti. Onun organize etmek istediği bu sergiyi anısına ithaf ederiz. Derin saygılarımızla…” dedi.

  KOVİD-19 NEDENİYLE HAYATINI KAYBETMİŞTİ

  Celalettin Tandoğdu anısına ithaf edilen sergi, aynı zamanda Kovid 19 nedeniyle kaybedilen sanatçıyı bir anma ve uğurlama olacak. Hülya Düzenli tarafından yazılan “Celalettin Tandoğdu” sanatçı kitabı ile şiirlerinden oluşan “Yağmur Olur Yağarım” şiir kitabının da sergide taksim edileceği bildirildi.

  Geçtiğimiz 21 aralık’ta hayatını kaybeden ::bi̇rgrupi̇nsan:: sanat platformu’nun kurucusu ressam celalettin tandoğdu anısına türkan saylan kültür merkezi’nde (tksm) ölümünün 1’inci yıldönümünde sergi düzenlenecek.
  Geçtiğimiz 21 Aralık’ta hayatını kaybeden ::BİRGRUPİNSAN:: Sanat Platformu’nun kurucusu ressam Celalettin Tandoğdu anısına Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde (TKSM) ölümünün 1’inci yıldönümünde sergi düzenlenecek.

  110 platform üyesi sanatçının farklı malzeme ve tekniklerle yaptığı resimlerden oluşan sergi, ikinci büyük sergi olup 15 Ocak’a kadar sürecek.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler