TRY - Türk Lirası
EUR
17,5023
USD
16,6965
GBP
20,3201
CNY
2,4922
16.8 C
Ankara
22.7 C
İstanbul
27 C
İzmir
1 Temmuz 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatRed Bull BC One Finali'ne geri sayım başladı

  Red Bull BC One Finali’ne geri sayım başladı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Red Bull BC One’ın Türkiye Finali 15 Mayıs 2022 tarihinde Antalya’da gerçekleştirildi. Yarışmada birinciliği B-Girl’lerde Jasmijn “Jazzy” Nölting, B-Boylar’da ise Oğuzhan “Jester” Karademir aldı. Finalistler, 12 Kasım 2022 tarihinde New York’ta gerçekleşecek dünya finalinde Türkiye’yi temsil etmeye de hak kazandı.  

  B-Boy ve B-Girl’lerin Türkiye’nin en iyisi olmak için hünerlerini sergilediği yarışma Sahil Antalya Olbia Meydanı’nda düzenlendi. Finalistler B-Girl Jasmijn “Jazzy” Nölting ile B-Boy Oğuzhan “Jester” Karademir, gösterdikleri performanslarla hem jüri üyeleri hem de izleyicilerin büyük beğenisini topladı. Jazzy ve Jester 12 Kasım 2022’de ABD’nin New York kentinde gerçekleşecek dünya finalinde Türkiye’yi temsil etme hakkı kazandı. Etkinlikte rap sanatçısı Baneva’nın imza attığı performans da izleyenler tarafından beğenilerek takip edildi.  

  “UMARIM DÜNYA FİNALİNDE EN BAŞARILI 16 DANSÇI ARASINDA YER ALIRIM”  

  Red Bull BC One Türkiye Finali’nde mutlu sona ulaşan B-Girl Jazzy, “Çok mutluyum. Yarışmadan önce arkadaşlarımın desteği ile sürekli hazırlık yaptım, umarım dünya finalinde de en başarılı 16 dansçı arasında yer alırım, şimdiden çok heyecanlıyım” dedi.  

  Red bull bc one finaline geri sayim basladi 1 - kültür ve sanat - haberton
  Yarışmada birinciliği B-Girl’lerde Jasmijn “Jazzy” Nölting, B-Boylar’da ise Oğuzhan “Jester” Karademir aldı.

  Tüm rakipleri arasından sıyrılarak 7. kez Red Bull BC One Türkiye Finali’nin kazananı olan B-Boy Jester ise “Tekrar Red Bull BC One’da Türkiye’nin en iyi break dansçısı olduğum için çok mutluyum. Hazırlık süreci oldukça yoğun ve zorlu geçti ama sonucu iyi oldu. Şimdi sırada New York’taki Red Bull BC One dünya finali var, umarım orada da başarı elde edeceğim” şeklinde konuştu.  

  ÖN ELEMELER VE ATÖLYELER İLE BREAKİNGİN İNCELİKLERİ  

  Yarışmanın ön eleme turları ve breaking atölyeleri ise 14 Mayıs tarihinde gerçekleştirildi. Yoğun ilgi gören ön elemelerde beceri ve stillerini sergileyerek birbirleriyle yarışan dansçılar, atölyelerde de başarılı bir performansın inceliklerini öğrenme fırsatını yakaladı.  

  BÜYÜK FİNAL KASIM AYINDA NEW YORK’TA  

  Dünyanın en prestijli teke tek breaking yarışması olarak anılan Red Bull BC One, 2004 yılından beri 30’u aşkın ülkede düzenleniyor. Red Bull BC One Dünya Finali 12 Kasım tarihinde New York’ta gerçekleştirilecek. Her ülkenin finalistleri, dünya finalinde ‘en iyi’ olabilmek için yarışacak.  

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler